اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸
کد خبر: ۲۶۱۹۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - 24 September 2021
جاده بین‌المللی گمرک دوغارون خراسان رضوی به گمرک اسلام قلعه افغانستان روز جمعه با حضور استاندار خراسان رضوی در شهرستان تایباد افتتاح شد.
جاده بین‌المللی گمرک دوغارون به اسلام قلعه افتتاح شدبه گزارش عصرپرس، استاندار خراسان رضوی در این مراسم گفت: جاده بین‌المللی گمرک دوغارون به گمرک اسلام قلعه به طول ۵۰۰ متر یکی از مهمترین نقاط تردد کامیونهای ایرانی و افغانستانی به داخل این دو کشور به شمار می‌رود.

محمد صادق معتمدیان افزود: تکمیل و ساماندهی این محور بین‌المللی طی چهار دهه گذشته به دلیل برخی موانع بلاتکلیف مانده بود که سرانجام با هزینه بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال امروز شاهد بهره برداری از آن هستیم. 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه گمرک مرزی دوغارون اولین دورازه ورودی به کشور جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، ساماندهی مرز دوغارون یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ما در استان خراسان رضوی است. 

استاندار خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد کالاهای صادراتی ایران از طریق گذرگاه زمینی دوغارون به کشور افغانستان و بازارهای هدف آن صادر می‌شود و این معبر زمینی نقش بسزایی در اقتصاد کشور دارد. 

معتمدیان در ادامه سفر امروز خود به شهرستان تایباد در روستاهای دوغارون و محمدآباد قدس از توابع بخش مرکزی این شهرستان حضور یافت و با مردم این روستاها دیدار و گفتگو کرد. 

استاندار خراسان رضوی همزمان با سومین روز هفته دفاع مقدس روز جمعه وارد شهرستان تایباد در مرز شرقی این استان شد و در بدو ورود به این شهرستان با حضور در مزار شهدای گمنام شهر کاریز به مقام شهیدان ادای احترام کرد. 

شهرستان تایباد با ۲ بخش مرکزی و میان ولایت، چهار دهستان و ۳۸ روستای دارای سکنه و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: