اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷
کد خبر: ۲۶۱۹۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۸ - ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - 24 September 2021
وزیر صمت:
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت تلاش می کند تا چهار سال آینده چهار میلیون شغل در کشور ایجاد شود که از این میزان ۲ میلیون شغل در حوزه صنعت و بر عهده وزارت صمت است.
۲ میلیون شغل تا چهار سال آینده در حوزه صنعت ایجاد می شودبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس، سید رضا فاطمی امین روز جمعه در نشست شورای اداری شهرستان ایوان اظهار داشت: امسال به لحاظ اقتصادی سالی ویژه محسوب می شود و امیدواریم با تلاش و کمترین هزینه از این مشکل عبور کنیم.

وی افزود: تحول در بخش اقتصادی از اولویت های مهم دولت سیزدهم است که باید با همدلی این امر مهم تقویت شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با تهیه سند همه برنامه ها، منابع مالی و عملکرد مدیران بر مبنای اجرای این برنامه  ارزیابی می شود که این موضوع طی هفته های آینده در پنج استان کشور از جمله ایلام آغاز می شود.

فاطمی امین یادآور شد: مدیران استانی ظرفیت ها و فرصت های اقتصادی استان ها را شناسایی و مشکلات قابل حل را پیگیری کنند.

وی تاکید کرد: مشکلات واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل شهرستان ایوان قابل حل و در این زمینه مانعی وجود ندارد.

وزیر صمت با بیان اینکه بیکاری مشکل همه کشور است، اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده با تکمیل طرح های تولیدی نیمه تمام اشتغال چشمگیری ایجاد می شود.

فاطمی امین اظهار کرد: کسری بودجه به سبب کمبود منابع و افزایش هزینه هاست که با برنامه ریزی می توان این موضوع  را نیز رفع کرد.

وی تصریح کرد: همچنین با افزایش تولیدات و  توسعه بخش اقتصادی می توان عمران شهری شهرستان ایوان حل کرد زیرا بخشی از هزینه های تولیدات از محل ارزش افزوده این واحدها پرداخت می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در ادامه برنامه های خود با تعدادی از صنعتگران استان ایلام دیدار و در خصوص رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی آنان دستورات لازم را صادر کرد.

فاطمی امین در این دیدار، خاطر نشان ساخت: رفع مشکلات صنعتگران در اولویت وزارت قرار دارد و در این راستا برنامه ریزی های مدونی صورت گرفته است.


نام:
ایمیل:
* نظر: