اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
کد خبر: ۲۵۹۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۹ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - 11 September 2021
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش آیت الله شهید مدنی برای هدایت و ارشاد مردم در جریان مبارزات ضد استبدادی و دوران دفاع مقدس، گفت: این خدمات باید به خوبی و به صورت هدفمند برای نسل جوان و نوجوان کشور بازگو و تبیین شود.
وزیر فرهنگ: خدمات و مبارزات شهید مدنی برای نسل جوان تبیین شودبه گزارش عصرپرس، «محمدمهدی اسماعیلی» روز شنبه در پیامی به کنگره ملی بزرگداشت آیت‌الله سیداسدالله مدنی دومین شهید محراب که در همدان برگزار شد، اظهار داشت: ضرورت معرفی مفاخر دینی انقلاب امری بدیهی و مهم در تبیین و حفظ فرهنگ ایران عزیز است که می تواند اندیشه و عمل این بزرگان را به نسل جدید پیوند داده و الگوی عملی و علمی برای جامعه متعالی ما ارائه دهد. 

وی افزود: شهید محراب آیت الله مدنی عمری را در تهذیب نفس، خدمت به اسلام و تربیت نسل جوان سپری نمود و از چهره های بی نظیر انقلاب و یاور رهبر و امام راحل بود که از تقوا و خودسازی مثال زدنی برخوردار بود.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این پیام خاطرنشان کرد: ایشان در سال‌های حضور پربرکتش در همدان(قبل از انقلاب) منشا خدمات ارزنده ای برای بهبود اوضاع مردم به خصوص نیازمندان بود و همچنین در دوران مبارزه با ظلم و ستم استبدادی نیز نقش رهبری و در دفاع مقدس نقش بزرگی در هدایت و ارشاد جوانان داشت که باید بازگویی و بیان گردد. 

اسماعیلی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مدنی شهید محراب، اظهار امیدواری کرد که برگزاری این کنگره معظم بتواند در تدوین و بازشناسی اندیشه های والای این عالم بزرگوار گام‌های موثری بردارد و چهره واقعی از این شهید والا مقام ارائه نماید. 

وزیر فرهنگی و ارشاد اسلامی در خاتمه این پیام تصریح کرد: وظیفه خود می دانم از دست اندرکاران این کنگره عظیم صمیمانه قدردانی نموده و مراتب سپاس خود را به کسانی که در این نشست معنوی به معرفی هر چه بهتر ابعاد شخصیت علمی، دینی و مبارزاتی آن عالم شایسته کمک نموده اند، ابراز نمایم. 
نام:
ایمیل:
* نظر: