اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
کد خبر: ۲۳۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۵ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - 16 March 2021
روحانی در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت نیرو:
رئیس جمهور افتتاح 307 طرح و پروژه در حوزه آب و نیرو در سال جاری با 81 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری را افتخاری بزرگ برای کشور دانست و با تشکر ویژه از وزارت نیرو برای اجرا و افتتاح این طرح های ارزشمند، گفت: پنج شنبه های افتتاح و اینکه توانستیم در شرایط سخت تحریم و کرونا جهش تولید را در مقام عمل نشان دهیم، در تاریخ ایران ثبت می شود.
افتتاح  307 طرح و پروژه وزارت نیرو  در یکسال یک افتخار بزرگ استبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در پنجاه و هشتمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید و افتتاح طرح های ملی وزارت نیرو، با اشاره به ابراز رضایت رهبر معظم انقلاب از افتتاح طرح های ملی و بزرگ در حوزه آب، افزود: برخی از افتتاح های انجام شده در سال جاری در تاریخ کشور بی نظیر بوده است.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: یک وزاتخانه تنها در سال ۹۹ حدود ۸۱ هزار میلیارد تومان طرح را افتتاح کرده است و طرح‌هایی را هم در دست اجرا دارد که برخی در دولت بعد افتتاح می‌شود. از وزرا و دست‌اندرکاران که طرح‌های بزرگی را افتتاح کردند، تشکر می‌کنم .

روحانی با بی‌نظیر خواندن برخی از این طرح‌ها در تاریخ ایران خاطرنشان کرد: امسال بر مردم بسیار سخت گذشت. هم مشکلات تحریم و هم کرونا بود. مردم برای سفر، کسب و کار مدرسه، رفتن فرزندان به مدرسه بسیار مشکل داشتند و از نظر زندگی هم با مشکلات فراوانی مواجه بودند.

وی با اشاره به اقدام تروریستی آمریکا در طول این سه سال علیه ملت ایران گفت: آنها همه منابع مالی ما را قفل و بسیاری از فعالیت‌ها و صادرات ما را دچار مشکل کردند و حتی برای خرید واکسن کرونا دچار مشکل شدیم. دولت جنایتکار آمریکا ظلم بزرگی علیه ملت ایران انجام داده است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت فعلی آمریکا بارها به اشتباه بودن اقدامات دولت قبلی اعتراف کرده است اما بعد از گذشت دو ماه در عمل برای جبران این اشتباهات چیزی ندیده ایم و فقط حرف بوده است  که امیدواریم به مسیر عقلانیت و قانون برگردند و در این راه قدم بردارند.

 جبران اشتباهات دولت گذشته آمریکا به نفع همه است

وی افزود: دولت فعلی هم که می‌گوید دولت قبلی اشتباه کرده و می‌خواهیم جبران کنیم، در این دو ماه چیزی از او ندیده‌ایم. آنچه برای ما مهم است عمل است که چیزی ندیده‌ایم. جبران اشتباهات دولت گذشته آمریکا فقط به نفع ایران نیست بلکه به نفع خود آمریکا، منطقه، تعهدات و سازمان‌های بین‌المللی است و امیدواریم به مسیر عقلانیت برگردند. بی‌تردید اگرآنها به انجام تعهدات خود بازگردند این کار نه تنها به نفع خودشان است، بلکه به نفع منطقه، سازمان‌های بین‌المللی و تعهدات در عرصه جهانی خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه امسال سال سختی برای ملت ایران بود، گفت: ما در این شرایط بسیار سخت و پیچیده طرح‌های بسیار بزرگی را به افتتاح رساندیم و این جلسه ۵۸مین جلسه ما برای افتتاح بود و امیدواریم ۵۹مین جلسه در پنجم فروردین باشد و تا هفته آخر دولت اگر خداوند حیات را برای ما مقرر کرد، این افتتاح‌ها را ادامه بدهیم.

رییس‌جمهور با ابراز خرسندی از اجرای منظم برنامه افتتاح‌ها گفت: این افتتاح‌ها برای مردم دلگرمی و برای دشمن ضربه بسیار بزرگی بود. آنها می‌خواستند اقتصاد ما را  دچار شکست کنند.  این طرح‌ها نشان داد که ملت ما، جوان‌های ما و مهندسین ما زنده هستند و همه تلاش می‌کنند و ان‌شاءالله سال آینده ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در طرح امروز بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان طرح افتتاح شد، خاطرنشان کرد: شما می‌بینید وقتی یک طرح بزرگ افتتاح می‌شود بیش از دو میلیون نفر از آن منتفع می‌شوند.  بسیاری از مردم و جمعیت محلات تهران از اینکه این فاضلاب می‌آید، تصفیه می‌شود و این آب بازچرخانی می‌شود، خیال آسوده‌ پیدا می‌کنند. در این تصفیه‌خانه‌ها، میلیون‌ها مترمکعب آب تصفیه می‌شود و به کشاورزی و صنعت برمی‌گردد.

 هرماه یک تصفیه خانه افتتاح شد

روحانی اضافه کرد: یکی از افتخارات ما در دولت این بوده که هر ماه توانستیم یک تصفیه‌خانه را به افتتاح برسانیم، هر دو ماه توانستیم یک تصفیه خانه آب را به افتتاح برسانیم و حدود یک ماه و چند روز توانستیم یک سد بزرگ را به افتتاح برسانیم و اینها اقدامات بسیار ارزشمند و ارزنده‌ای بود که امسال مردم ما شاهد بودند و این تلاش را ادامه می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز مردم شاهد ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی، تصفیه‌خانه فاضلاب و تصفیه‌خانه آب در استان‌های مختلف بودند و من به همه این استان‌ها و به ملت ایران تبریک می‌گویم.

رییس‌جمهور با بیان اینکه این کار و تلاش همچنان ادامه خواهد یافت، اظهار کرد: وظیفه ماست که تا آخرین ساعت این دولت به ملت بزرگ ایران خدمت کنیم و بعد از آن هم خدمتگزاران دیگری خواهند آمد و مسیر این خدمات برای سرافرازی ایران بزرگ و ملت بزرگ ما ادامه خواهد یافت.


خبرنگار: وجیهه مرادی
نام:
ایمیل:
* نظر: