اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
کد خبر: ۲۲۹۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - 22 February 2021
معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی:
معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: چهره‌های مردمی اهدای خون را در شبکه‌های اجتماعی ترویج کنند.
چهره‌های مردمی در شبکه‌های اجتماعی اهدای خون را ترویج کنندبه گزارش عصرپرس از اداره کل انتقال خون استان تهران، ایرج حریرچی با بیان اینکه سالانه مردم در فصل سرما کمتر برای اهدای خون مراجعه می‌کنند، افزود: امسال که با همه گیری کرونا مواجه شدیم، عده ای مبتلا شده اند و عده دیگری از ابتلا می ترسند و به درستی تردد خود را کم کرده اند و سبب شده است که آمار اهدای خون به طرز قابل ملاحظه ای کاهش یابد.

وی ادامه داد: در زمینه اهدای پلاسمای کووید ۱۹ نیز تنها تعداد معدودی از شفا یافتگان اقدام کرده اند در حالی که این پلاسما به درمان بیماران کمک مهمی می کند و از همین جا می خواهم به مردم بگویم،  اهدای خون هم برای سلامتی شما هم برای سلامتی جامعه مفید است. اهدا کننده خون باشید و این کار را به عنوان یک نذر در نظر بگیرید تا علاوه بر کمک به همنوع و سلامتی خودتان کاری خداپسندانه انجام داده باشید و سلامتی معنوی به دست آورید.

حریرچی همچنین از مسئولان، هنرمندان و ورزشکاران و هر فردی که از احترام، موقعیت و اعتباری در میان مردم برخوردار است خواست تا اقدام عملی کنند و برای ترویج فرهنگ اهدای خون تصویر اهدای خون خود و پیامهایشان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند تا مردم بیشتری برای اهدای خون اقدام کنند.

براساس این گزارش سال ۹۹ را در حالی به اتمام می رسانیم که همه گیری کووید ۱۹ سبب ایجاد مشکلات و کاهش اهدای خون شد. همزمان تامین پلاسمای کووید ۱۹ نیز در دستور کار اداره کل انتقال خون استان تهران قرار گرفت. اما با مدیریت مصرف خون در بیمارستان ها و همدلی مردم اهدای خون همچنان تداوم یافت وبیماران خون مورد نیاز خود را دریافت کردند. اما موج جدید سرمای هوا و همه گیری کرونا ونزدیک شدن به روزهای پایان سال و تعطیلات پیش رو، کاهش ذخایر خون را در پی دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: