اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
کد خبر: ۲۲۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۸ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - 22 February 2021
معاون هماهنگي توزيع توانير تاكيد كرد:
معاون هماهنگي توزيع توانير، بر كاهش قيمت تمام شده برق از طريق بهره‌گيري از ابزارهاي نوين و هوشمندسازي شبكه‌هاي برق تاكيد كرد.
ضرورت كاهش قيمت تمام شده برق با بهره‌گيري از ابزارهاي نوينبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پاون، غلامعلي رخشاني مهر امروز دوشنبه در مراسم افتتاحيه هشتمين كنفرانس منطقه‌اي سيرد که با حضور معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي برگزار شد، گفت: مشكل مديريت انرژي، موضوعي  مختص ايران نيست و تمام جهان درگير آن است كه براي حل آن نيازمند كمك متخصصان و محققان دانشگاهي هستيم.

وی با اشاره به ضرورت توجه به اقتصاد برق خاطرنشان كرد: نيازمند تلاش براي كاهش قيمت تمام شده برق هستيم تا از اين طريق فاصله ميان نرخ فروش برق به مشتركان و قيمت تمام شده را كاهش دهيم.

رخشاني مهر مهمترين ابزاردستيابي به اين هدف را هوشمندسازي صنعت برق دانست و افزود: بهره گيري از اين ابزار مي‌تواند باعث كاهش قيمت تمام شده برق شود چرا كه برخي از هزينه‌هاي صنعت برق را كاهش مي‌دهد.

معاون هماهنگي توزيع توانير همچنين به موضوع قبض سبز اشاره كرد و گفت: اين طرح كه از سال گذشته اجرايي شده است، فرصت‌هاي كسب و كار جديدي را فراهم و مقداري از هزينه‌ها را كاهش داد.

رخشاني مهر اظهار كرد: با توجه به نياز به توجه بيشتر به بخش مصرف، در حال بسترسازي‌هاي مناسبي براي ايجاد ارتباط دوسويه با مشتركان هستيم.

وي همچنين در خصوص كنفرانس منطقه‌اي سيرد گفت: اين كنفرانس از سال 91 تاكنون در حال برگزاري است كه در دوره جاري آن با استقبال بسيار خوبي كه صورت گرفت، 675 مقاله به دبيرخانه كنفرانس ارائه شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: