اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
کد خبر: ۲۲۷۷۷
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۳ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - 15 February 2021
در دیدار وزیر امور خارجه قطر؛
وزیر امور خارجه با تشریح سیاست اصولی ایران در مخالفت با سیاست‌های مبتنی بر زور و اجبار، بر ضرورت همکاری‌های کشورهای منطقه برای حل و فصل مسائل و رسیدن به یک ترتیبات منطقه‌ای و باثبات تاکید کرد.
ظریف بر حل و فصل مسائل و رسیدن به ترتیبات منطقه‌ای و باثبات تاکید کردبه گزارش عصرپرس از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی وزیر امور خارجه قطر که در راس هیاتی متشکل از وزیر راه این کشور به تهران سفر کرده است با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت وگو کرد.

ظریف در این دیدار ضمن خوش آمدگویی و تبریک موفقیت‌های اخیر قطر در پایان بخشیدن به محاصره این کشور، اهمیت روابط دو جانبه با قطر از دیدگاه دولت و ملت ایران را مورد اشاره قرار داد و آمادگی کشورمان برای گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف را مورد تاکید قرار داد.

وی با تشریح سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با سیاست‌های مبتنی بر زور و اجبار در منطقه بر ضرورت همکاری‌های کشورهای منطقه برای حل و فصل مسائل و رسیدن به یک ترتیبات منطقه‌ای و باثبات تاکید و روابط دوجانبه ایران و قطر را حائز نقش مهمی در این مسیر ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه قطر نیز در این دیدار با اشاره به آمادگی دوحه برای گسترش روابط دوجانبه در همه سطوح از جمله حوزه‌های اقتصادی، از تمامی کمک‌های جمهوری اسلامی ایران در دوران محاصره قطر قدردانی کرد.

 وزیر اور خارجه قطر سفر خود به تهران را در راستای گسترش روابط دوجانبه و در چارچوب رایزنی‌های منظم میان دو طرف دانست.

محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی همچنین نیاز منطقه به رویکردی جدید و همکاری‌های همه جانبه را مورد تاکید قرار داد و آمادگی قطر برای ایفای نقش کلیدی و موثر را اعلام و ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر مسائل موجود در چارچوب ابتکارات منطقه‌ای حل و فصل شود.

بررسی راه‌های گسترش روابط اقتصادی و همچنین حوزه های مشترک همکاری‌ها از دیگر محورهای مورد گفت وگو و تبادل نظر وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر در این دیدار بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: