اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷
کد خبر: ۲۲۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۲ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - 03 February 2021
وزیر آموزش و پرورش خبر داد:
وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس قانون تا سال ۱۴۰۰، تعداد ۸۸ هزار نفر در وزارت آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.
استخدام ۸۸ هزار نفر تا سال ۱۴۰۰ در آموزش و پرورشبه گزارش عصرپرس، محسن حاجی میرزایی روز چهارشنبه در گفت و گویی درباره جزییات صدور مجوز استخدام ۳۰ هزار نفر در وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش بر اساس قانون تبدیل وضعیت، موظف شده بود ۸۸ هزار نفر از آموزشیاران، آموزش‌دهندگان، معلمان حق‌التدریس و مربیان پیش دبستانی را که تا پیش از سال ۹۱ و ۹۲ همکاری با آموزش و پرورش داشتند، با چند شرط مشمول استخدام در آموزش و پرورش کند.

وی افزود: یک شرط میزان ردیفی بود که همه ساله اختصاص پیدا می‌کند و شرط دیگر تناسب اعتباری بود که در بودجه پیش‌بینی می شود. بر این اساس وزارت آموزش و پرورش موظف بود تا پایان برنامه ششم توسعه این ۸۸ هزار نفر را استخدام کند و این افراد هم پس از استخدام باید یک سال در دانشگاه فرهنگیان دوره آموزشی لازم را ببینند و پس از موفقیت در آن دوره، استخدام شوند.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در سال ۹۸، تعداد ۲۵ هزار و ۷۰۰ نفر از این افراد شناسایی شدند و افراد بر اساس بالاترین امتیاز مرتب شدند و در نهایت سهمیه ها به استان‌ها و شهرستان‌ها اختصاص یافت تا همه افراد انتخاب شده، برای گذراندن یک دوره آموزشی یک ساله به دانشگاه فرهنگیان معرفی شوند.

حاجی میرزایی ادامه داد: آموزش و پرورش روز گذشته هم ردیف استخدامی ۳۰ هزار نفر دیگر را دریافت کرد که به تناسب سابقه و امتیاز افراد، این ۳۰ هزار نفر میان تمام استان و شهرستان‌های کشور توزیع می شود و بلافاصله پس از توزیع دوره، آموزش یک ساله آنها در دانشگاه فرهنگیان آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از ۸۸ هزار نفر، حدود ۳۰ هزار نفر باقی می‌ماند که در تلاش هستیم به سرعت ردیف استخدامی آنها را هم بگیریم؛ چراکه موظف هستیم تا پایان سال آینده کلیه این افراد را به استخدام درآوریم.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه موضوع استخدام ۸۸ هزار نفر با جدیت دنبال می شود، گفت: سهمیه این ۳۰ هزار نفر هم میان استان‌ها و شهرستان ها توزیع می‌شود تا افراد را متناسب با امتیاز آنها انتخاب کنند.

حاجی میرزایی تاکید کرد: همه این ۸۸ هزار نفر حتما استخدام خواهند شد؛ چراکه قانون تعهد ایجاد کرده و وزارت آموزش و پرورش ملزم به اجرای قانون است. فرصت باقی مانده برای استخدام این افراد تا سال ۱۴۰۰ است و امیدواریم پیش از این همه افراد تعیین تکلیف شوند.

وی همچنین درباره امتیازات افراد برای استخدام توضیح داد: آموزشیاران و معلمان حق التدریس از نظر میزان سابقه در آموزش و پرورش، مدرک تحصیلی امتیازات متفاوتی را کسب می کنند و به تناسب این موارد به ترتیب افراد دارای بالاترین امتیاز معرفی می شوند و رعایت می شود تا حقوق همه همکاران رعایت شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: