اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
کد خبر: ۲۲۴۵۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۹ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - 27 January 2021
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: دانشگاه شاهد می‌تواند مرجع علمی و پشتوانه فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد.
دانشگاه شاهد مرجع علمی و پشتوانه فعالیت‌های بنیاد شهید استبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس از «ایثار»، سعید اوحدی در نشست با مدیران دانشگاه شاهد ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا افزود: از موضوعاتی که به‌صورت متمرکز و بیشترین تأکید در آیات و روایات بر آن شده است؛ موضوع ترویج علم و تربیت است،  موضوع علم و تربیت از معدود موضوعاتی است که طبق آموزه‌های دینی هیچ محدودیت جغرافیایی، زمانی، شخصیتی و جنسیتی برای آن نداریم،  در احادیث آمده است که تنها ظرفی که هرچه از مظروف در آن بریزید گستره و عمق آن بیشتر می‌شود، ظرف علم و تعلیم و تربیت است.

معاون رییس جمهور با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان سند راهبردی توسعه چله دوم انقلاب، گفت: در هفت سرفصلی که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تاکید و توجه قرار داده‌اند، سرفصل اول برای دستیابی به تمدن نوین اسلامی، علم و پژوهش است و بعد به اخلاق و معرفت اشاره شده است یعنی اخلاق و معنویت هم به شکلی خروجی همین شناخت و علم است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: دانشگاه شاهد به ‌عنوان یک ظرفیت بسیار مهم در فضای مهم علمی و آموزه‌های دینی است در واقع گلخانه‌ای است که بستر، راه و جهت آن مشخص است و ما را از مضرات علم بدون منفعت مصون می‌دارد و فرصت بسیار بزرگی است که در اختیار این دانشگاه قرار دارد.

اوحدی گفت: دانشگاه شاهد نیز مانند مدارس شاهد، به دلیل جوهره،  قداست و رسالت سنگین تربیت فرزندان شاهد و ایثارگر، به لحاظ اخلاقی جایگاه ویژه‌ای دارد همان طور که بسیاری از خانواده‌ها با تفکرات متفاوت متقاضی ورود به این مدارس و دانشگاه‌ها هستند.

وی افزود: امروز مدارس و دانشگاه شاهد تبدیل به ارزش شده و جایگاهی یافته‌اند که از ارزش‌های مضاعفی نسبت به دیگر مجامع علمی برخوردار هستند باید قدر آن را بدانیم و روی این موضوع و حفظ و ارتقای این جایگاه کار جدی در دانشگاه شاهد انجام شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هشت دانشکده زیرمجموعه دانشگاه شاهد ظرفیت بزرگی دارد،  یکی از چالش‌های جدی در دانشگاه‌های فنی کشور، عدم تجلی و بروز دانش نظری و فنی در عمل است که این آفت علم است. دانشگاه شاهد باید این معضلات را آسیب‌شناسی کند و برای حل آن راهکار علمی ارائه کند.

احدی افزود: ظرفیت‌های اقتصادی، بیمارستانی، صنعتی و کشاورزی در شاکله و خانواده بزرگ بنیاد شهید و امور ایثارگران تعریف شده است، باید از ظرفیت‌هایی که در خانواده بزرگ بنیاد وجود دارد، استفاده کرد. بحث‌های عملی دانشجویان شاهد می‌تواند در زیرمجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران تعریف شده و نتایج بهتری برای جامعه بزرگ ایثارگری به همراه داشته باشد در واقع دانشگاه شاهد می‌تواند مرجع علمی و پشتوانه فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد.

دکتر کامیار ثقفی رییس دانشگاه شاهد نیز در این نشست که با حضور معاونان، روسای دانشکده‌ها، مدیران و حجت الاسلام والمسلمین دکتر هادوی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شاهد برگزار شد به ارائه گزارشی از وضعیت این دانشگاه پرداخت.
نام:
ایمیل:
* نظر: