اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
کد خبر: ۲۲۳۴۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - 22 January 2021
سخنگوی وزارت بهداشت خبرداد:
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۶۰ هزار و ۸۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جانباختگان این بیماری در کشور به ۵۷ هزار و ۲۲۵ نفر رسیده است.
فوت  ۷۵ نفر دیگر در ایران براثر کرونابه گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی عصرپرس، سیما سادات لاری روز جمعه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (سوم بهمن ماه ۱۳۹۹) براساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶  هزار و  ۳۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و  ۵۸۹ نفر در مراکز درمانی بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۶۰ هزار و ۸۵۲  نفر رسید.

وی افزود: تاکنون یک میلیون و  ۱۵۱ هزار و  ۶۷۶نفر از بیماران نیز بهبود یافته اند. همچنین  ۴ هزار و ۱۳۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ به دلیل شرایط نامناسب بالینی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

لاری ادامه داد: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۰ شهرستان در وضعیت قرمز هستند که تمام این شهرستان ها در استان مازنداران قرار دارند. همچنین ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی هستند که تمام این ۲۳ شهر نیز در استان های شمالی کشور شامل مازندران، گیلان و گلستان قرار گرفته اند.

وی گفت: به قطع بین رعایت پروتکل های بهداشتی و افزایش یا کاهش شمار مبتلایان و تعداد مرگ و میرها ارتباط معناداری وجود دارد. در حال حاضر شرایط  شکننده است و نیاز است همکاری ها و همدلی های مردم تقویت شود. همچنین با رعایت پروتکل های بهداشتی مجدا شاهد موج و خیز جدیدی از کرونا نباشیم.

خبرنگار: پروین  مرادی 
نام:
ایمیل:
* نظر: