اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
کد خبر: ۲۲۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - 21 January 2021
وزیر صمت در دیدار با آیت‌الله نوری ‌همدانی اعلام کرد:
وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با آیت الله نوری همدانی اعلام کرد: با وجود همه تحریم‌های ظالمانه دشمنان و محدودیت های ناشی از کرونادرحال حاضر تجارت بازرگانی ایران به حدود ۵۷ میلیارد دلار رسیده‌است
به گزارش عصرپرس از شاتا، علیرضا رزم حسینی روز پنجشنبه دردیدار با آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید بیان کرد: وضعیت تولید محصولات صنعتی و صنایع معدنی در کشور مطلوب و رو به رشد است و در همین رابطه تولید فولاد ۱۰ درصد، مس ۱۲ درصد و آلومینیوم ۵۱ درصد افزایش داشته است و این روند در صادرات این محصولات نیز مشاهده می‌شود.

وی افزود: وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت با تلاش فراوان تاثیر تحریم‌ها را کاهش داد و با داخلی سازی بسیاری از محصولات آن را جبران کرد،‌ همچنین در تامین به موقع کالاهای مورد نیاز مردم اقدام‌های خوبی به انجام رساند.

وی ادامه داد: درحوزه اشتغال صنعتی نیز با وجود تحریم‌ها شاهد رشد ۲۳ درصدی هستیم و به طور کل در بخش صنعت،‌ معدن و صنایع معدنی کشور وضعیت مطلوبی دارد و روز به روز به تعداد واحدهای جدید و صادرات بیشتر محصولات ساخت ایران افزوده می‌شود.

رزم حسینی گفت: در حوزه احیای واحدهای غیرفعال در شهرک‌های صنعتی نیز برنامه گسترده‌ای در دست اقدام است و امیدواریم در ۲ ماه آینده بیش از ۴۰۰ واحد صنعتی را دوباره فعال کنیم.

وی بیان کرد: درحال حاضر تجارت بازرگانی ایران به حدود ۵۷ میلیارد دلار رسیده‌است و با وجود همه تحریم‌ها وضع تجارت و صادرات محصولات ایرانی خوب است.

وی ادامه داد:دردولت ممنوعیت واردات کالاهای غیرضرور را اعلام کردیم و تنها کالاهایی وارد کشور می‌شود که شامل مواد اولیه واحدهای صنعتی و تجهیزات مورد نیاز آن‌ها و همچنین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم باشد.

رزم حسینی گفت: در بحث معیشت نیز تامین چند کالا مهم مثل گندم، ذرت و روغن برعهده وزارت صنعت ، معدن و تجارت است که در این زمینه نیز کالاهای مورد نیاز به خوبی تامین شده و در بخش تامین نهادهای دامی نیز وضعیت خوب است.

آیت‌الله نوری‌ همدانی نیز در سخنان کوتاهی در این دیدار ضمن تاکید بر مسئولیتهای شغلی و اجتماعی در دین مبین اسلام، توصیه هایی را در خصوص نظارت و کنترل بر بازار برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و تامین معیشت مردم مطرح کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: