اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
کد خبر: ۲۲۳۳۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۵ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - 21 January 2021
وزیر صمت در دیدار با رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اعلام کرد:
وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با آیت‌الله حسینی‌ بوشهری «رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم» گفت: بیش از ۷۰ درصد قطعات مورد نیاز در تولید لوازم خانگی در کشور تولید می‌شود که این شاخص قبل از تحریم‌ها حدود ۳۰ درصد بوده است.
داخلی سازی ۷۰ درصد از قطعات مورد نیاز در تولید لوازم خانگی کشوربه گزارش عصرپرس به نقل از شاتا، علیرضا رزم‌ حسینی در این دیدار با بیان این مطلب، افزود: با وجود همه مشکلات در ۲۹ رشته صنعتی رشد تولید از ۱۰ درصد تا ۱۰۰ درصد را داشتیم و در برخی اقلام حتی رشد تولید بیش از ۴۰۰ درصد بوده است.

وی با اشاره به خروج شرکت‌های خارجی از حوزه لوازم خانگی پس از تحریم ها، گفت: علی‌رغم این خروج اما در حوزه لوازم خانگی رشد تولید به وجود آمده است و پیشرفت های خوبی داشتیم به طوری که حتی با بازگشت این شرکت‌ها نیز آماده رقابت و تولید محصول با کیفیت خواهیم بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: بیش از ۷۰ درصد قطعات مورد نیاز در تولید لوازم خانگی در کشور تولید می‌شود که این شاخص قبل از تحریم‌ها حدود ۳۰ درصد بوده است.

رزم حسینی همچنین به برخی آمارها در حوزه تولید اشاره کرد و گفت: در حوزه فولاد رشد ۱۰ درصدی، در حوزه فلزات رنگین رشد تولید ۱۲ درصدی و در حوزه خودرو رشد تولید ۲۸ درصدی داشتیم.

رزم حسینی همچنین بیان کرد: تا پایان خردادماه سال آتی افزایش ۵۰ درصدی را در حوزه تولید خودرو خواهیم داشت که این هدف گذاری بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است.

وی همچنین بیان کرد: بر اساس اقدامات انجام شده کاهش ۳۰ درصدی قیمت خودرو داخلی و کاهش ۵۰ درصدی قیمت خودرو خارجی را مشاهده کرده ایم.

وزیر صمت همچنین سیاست وزارت صمت را فراوانی کالا دانست و گفت: صدور ابلاغیه‌های جدید صادراتی در این حوزه کمک شایانی کرده است.

رزم حسینی این وزارتخانه را یکی از وزارتخانه‌های مهم در خط مقدم جنگ اقتصادی دانست و گفت: بار اصلی اقتصاد کشور را این وزارتخانه متحمل می شود.

وی همچنین بیان کرد: تراز بازرگانی در حوزه واردات و صادرات در ۹ ماهه اخیر ۵۷ میلیارد دلار بوده است که این مهم با وجود همه محدودیت‌ها و شرایط سخت به وجود آمده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تفویض اختیارات تنظیم بازار به کارگروه های استانی به ریاست استاندار هر استان، از مسئولان استان قم خواست تا از این ظرفیت برای تنظیم بهتر بازار بیشترین استفاده را ببرند.
نام:
ایمیل:
* نظر: