اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲
کد خبر: ۲۱۳۴۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵ - ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - 28 November 2020
دادستان کل کشور در پی ترور شهید فخری زاده:
دادستان کل کشور گفت: اقدام وحشیانه تروریست‌های وابسته به استکبار جهانی در شهادت دکتر فخری زاده ناشی از اوج استیصال و درماندگی آنان از رشد و پیشرفت علمی و سرافزاری و استقلال ملت ایران در عرصه های هسته ای و دفاعی کشور است.
اقدام وحشیانه تروریست ها ناشی از درماندگی استکبار جهانی استبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس از دادستانی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری روز شنبه در پی ترور دکتر محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که منجر به شهادت وی شد، در پیامی، شهادت وی را تسلیت گفت.

در متن پیام دادستان کل کشور آمده است: در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.

وی اظهار داشت: متاسفانه با خبر شدیم که بار دیگر دشمنان قسم خورده اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در اقدامی بزدلانه، یکی از عزیزان و خدمتگزاران عرصه علمی، پژوهشی و دفاعی کشور را به شهادت رساندند.

منتظری افزود: شهید عزیز دکتر محسن فخری‌زاده که سال های طولانی از عمر پربرکت خویش را صرف مجاهدت و ارتقاء توان دفاعی کشور نمود همچون خاری در چشم استکبار جهانی و استخوانی در گلوی صهیونیسم خونخوار بود. قطعا ملت شهید پرور ایران از خون پاک این شهید نخواهد گذاشت و انتقام خون وی را از قاتلان و آمران و حامیان او خواهد گرفت و اجازه نخواهد داد که این جنایتکاران در رسیدن به اهداف پلید خود که همان وابستگی و تسلیم ملت بزرگ ایران است موفق باشند.

دادستان کل کشور گفت: اینجانب ضمن عرض تسلیت، شهادت این دانشمند صنعت دفاعی کشور را به فرمانده معظم کل قوا امام خامنه‌ای (مد ظله العالی)، همکاران ایشان و خانواده گرانقدر آن شهید تبریک و تسلیت گفته و از خداوند متعال برای بازماندگان و علاقه‌مندان به آن عزیز صبر مسئلت دارم.


نام:
ایمیل:
* نظر: