اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
کد خبر: ۲۰۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۱ - ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - 29 October 2020
مديرعامل آبفای كشور
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور و مشاور وزير نيرو در خصوص مزیت‌های رینگ آب‌رسانی تهران گفت: بهره‌برداری از اين طرح موجب می شود تا آب با کیفیت یکسان در اختیار مشترکان قرار گیرد و در خشکسالی‌های احتمالی امکان انتقال آب وجود دارد.
آب باكيفيت يكسان در اختيار مشتركان تهران قرار مي‌دهد
به‌گزارش عصرپرس، «حمیدرضا جانباز» روز پنج‌شنبه در آيين بهره‌برداري از رينگ آبرساني تهران با حضور در مخزن 73 یافت‌آباد در بيست و ششمين هفته از پويش #هرهفته_الف_ب_ايران كه به صورت ويدئوكنفرانسي و با حضور رئيس جمهوري و وزير نيرو برگزار شد، افزود: 59 کیلومتر از رینگ آب‌رسانی تهران در سه سامانه آب‌رسانی غرب، سامانه آبرسانی به شهر جدید پرند از مخزن تلمبه‌خانه یافت‌آباد تا مخزن رضی‌آباد و سامانه آب‌رسانی شرق و شمال شرق اجرا شده است.

وي با اشاره به اجرای خطوط انتقال آب با لوله‌هایی در اقطار 1200 تا 2000 میلی‌متر در این پروژه افزود: اجرای این رینگ در شهر تهران با محدودیت‌های ترافیکی، به سختی اجرا شد تا تهرانی‌ها آب شرب یکسانی داشته باشند.

جانباز با اشاره به سامانه آب‌رسانی غرب تهران اظهار کرد: این سامانه به طول هفت کیلومتر، آب تصفیه‌خانه ششم را به مناطق 5، 9، 18، 21، 22 و شهر جدید پرند می‌رساند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اضافه کرد: سامانه آب‌رسانی به شهر جدید پرند از مخزن تلمبه‌خانه یافت‌آباد تا مخزن رضی آباد با هدف رفع محدودیت‌های تامین آب در محدوده شهر جدید پرند و لزوم رفع کمبود و ارتقای کیفیت آب شرب در محدوده جنوب و جنوب‌غربی شهر و استان تهران انجام شد.

جانباز با اشاره به اجرای 40 کیلومتر خط انتقال آب در سامانه شرقی رینگ تهران گفت: در این سامانه 3000  لیتر بر ثانیه آب تصفیه‌شده از محل تصفیه‌خانه پنجم تهران به نواحی شمال‌شرق و شرق تهران و 4000  لیتر بر ثانیه آب خام از محل سد لار به تصفیه‌خانه سوم و چهارم در شرایط اضطراری انتقال می‌یابد.

وي خاطرنشان كرد: تا پیش از سال 92 امکان جابجایی و انتقال آب بین سامانه‌های غربی و شرقی شهر تهران میسر نبود.

جانباز گفت: این طرح اقدام بزرگی است که باید از همراهی شورای اسلامی شهر، شهرداری و پلیس راهور تهران در این زمینه تشکر کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: