اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
کد خبر: ۲۰۷۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۲ - ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - 29 October 2020
معاون برق و انرژی وزیر نیرو:
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با تاکید بر اینکه ظرفیت نیروگاه‌های استان هرمزگان در مدت زمان فعالیت دولت و تدبیر و امید 60 درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی قشم برای پیک سال 1401 وارد مدار خواهد شد.
ظرفیت نیروگاه‌های کشور به 84500 مگاوات رسید
به گزارش عصرپرس از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، همایون حائری در مراسم افتتاح دومین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم با اعلام این خبر افزود: این نیروگاه 510 مگاواتی شامل دو واحد گازی هر یک به ظرفیت 175 مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت 160 مگاوات است که واحد نخست گازی این نیروگاه در هفته دوازدهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسیده بود و واحد دوم گازی این مجموعه نیز امروز توسط رئیس‌جمهور افتتاح شد.

وی با تاکید بر اینکه واحد بخار این نیروگاه برای پیک سال 1401 به مدار خواهد آمد، ادامه داد: این نیروگاه با سرمایه‌گذاری شرکت برق و انرژی غدیر و مشارکت گروه مپنا در حال ساخت است که کل سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای این پروژه بیش از 308 میلیون یورو خواهد بود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به قابلیت این نیروگاه برای تولید هشت هزار مترمکعب آب شیرین در روز، گفت: در زمان احداث این نیروگاه برای 500 نفر اشتغال‌زایی ایجاد شده و در دوران بهره‌برداری نیز 100 نفر در نیروگاه مشغول به کار خواهند بود.

حائری افزود: با افتتاح واحد دوم گازی این نیروگاه ظرفیت منصوبه نیروگاهی در جزیره قشم به 480 مگاوات، در استان هرمزگان به چهار هزار مگاوات و در کل کشور به 84 هزار و 500 مگاوات افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه افزایش ظرفیت منصوبه صورت گرفته پتانسیل بسیار خوبی را برای توسعه هر چه بیشتر صنایع استان هرمزگان به وجود آورده است، گفت: در هفت ماهه نخست سال جهش تولید رشد مصرف انرژی در کل استان هرمزگان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 10 درصد افزایش پیدا کرده است که سهم صنایع در این بین رشد حدود 27 درصدی بوده است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ادامه داد: در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید ظرفیت نیروگاه‌های استان 60 درصد و ظرفیت پست‌های برق فشار قوی هرمزگان 45 درصد افزایش پیدا کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: