اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷
کد خبر: ۲۰۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲ - ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - 28 October 2020
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از صادرات ۷۰۵ هزار و ۴۸۳ تن کالا توسط ۲۹ هزار و ۸۶۵ دستگاه کامیون در پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در هفت ماهه نخست سال جاری با وجود شیوع ویروس کرونا خبر داد.
تپش تند نبض صادرات در پایانه های مرزی سیستان و بلوچستانبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از  وزارت راه و شهرسازی(سیستان و بلوچستان) ،ایوب کرد اظهار داشت: مجاورت این استان با منطقه ژئوپولیتیک خلیج فارس و آب های بین المللی، همسایگی با کشورهای پاکستان و افغانستان، همجواری با حوزه شبه قاره هند و همچنین امکانات بالقوه اقتصادی و ترانزیتی از جمله پایانه های مرزی موجب ایجاد موقعیت تجارت فرامرزی ممتاز برای استان شده است به طوری که با وجود شیوع ویروس کرونا شاهد رونق مرزها هستیم.

وی ادامه داد: ۴۲۷ هزار و ۷۸۲ تن از مجموع کالاهای صادراتی سیستان و بلوچستان در هفت ماهه سال جاری سهم پایانه مرزی میلک و ۲۷۷ هزار و ۷۰۱ تن نیز سهم پایانه مرزی میرجاوه است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان افزود: مواد غذایی، سیمان، مواد سوختی، گازمایع، قیر و حلال شیمیایی عمده کالاهای صادر شده از طریق پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در این مدت را تشکیل می دهند.

کرد اظهار داشت: همچنین ۱۲۵ هزار و ۸۰۴ نفر مسافر نیز در هفت ماهه سال جاری از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه تردد کردند.

وی مجموع ترانزیت و واردات از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در این مدت را به ترتیب۳۲۷ هزار ۶۰۸ تن و ۳۹ هزار و ۸۳۱ تن کالا عنوان کرد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان درپایان خاطر نشان کرد: به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت پایانه های مرزی استان این اداره کل اقدامات عمرانی مختلف نظیر عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک و توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه را مورد توجه قرار داده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: