اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
کد خبر: ۲۰۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۴ - ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - 21 October 2020
سردار اشتری در صحن علنی مجلس:
فرمانده نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه ماموریت های نیروی انتظامی تعطیل بردار نبوده و به صورت شبانه روزی است، گفت: نیروی انتظامی با داشتن نیروهایی جهادی، مردمی، هوشمند و مقتدر در خدمت امنیت جامعه اسلامی است.
ماموریت های نیروی انتظامی شبانه روزی است
به گزارش عصرپرس از پایگاه خبری پلیس، همزمان با چهارمین روز از هفته نیروی انتظامی سردار "حسین اشتری"؛ با حضور در مجلس شورای اسلامی، سخنران صحن علنی مجلس بود.

وی با درود بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حریم نظم و امنیت به ویژه سپهبد شهید "حاج قاسم سلیمانی" و شهیدان عرصه نظم و امنیت، برای فرماندهی معظم کل قوا مقام معظم رهبری "مدظله العالی" آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی کرد و با تقدیر از لطف و عنایت فرمانده معظم کل قوا در پیامی که روز گذشته به مناسبت هفته نیروی انتظامی صادر کرده بودند، گفت: پیام معظم له باعث ارتقاء روحیه و دمیدن روحی جدید در بدنه نیروی انتظامی شد که امیدواریم با این حمایت ها، ناجا بهتر از گذشته در ارائه خدمت به مردم تلاش نماید، همچنین از حسن توجه ریاست محترم مجلس و نمایندگان نسبت به نیروی انتظامی تقدیر و تشکر می کنم.

سردار حسین اشتری با اشاره به گستره فعالیت نیروی انتظامی در اقصی نقاط کشور، عنوان داشت: ماموریت های ناجا تعطیل بردار نیست و ما به صورت شبانه روزی در خدمت مردم عزیز هستیم.

وی گفت: امروز ناجا با داشتن نیروهای ولایی و مردمدار در خدمت امنیت جامعه اسلامی است که در این خصوص نیروی انتظامی با بیش از 10 هزار مقر ثابت و بیش از 30 هزار واحد گشت سیار در خدمت مردم می باشد.

عالی ترین مقام انتظامی اظهار داشت: ناجا برای استقرار و حفظ امنیت با تمام توان در میدان است و تا پای جان برای این امنیت ایستاده ایم؛  تقدیم بیش از 13 هزار شهید و 20 هزار جانباز موید این ادعا است.

سردار اشتری با بیان این مطلب که نیروی انتظامی خارج از هیاهوهای سیاسی و گرایش های قومیتی و گروه های مختلف مشغول تامین نظم و امنیت بوده و سخنان مقام معظم رهبری که می فرمایند:" امنیت و آرامش مردم خط قرمز نیروهای مسلح است"، موید این مطلب است، عنوان داشت: با اقتدار توام با آرامش و مهربانی و هوشمندی در کنار مردم ایستاده ایم.

خدمتگزار مردم هستیم

عالی ترین مقام انتظامی کشور عنوان داشت: ناجا علاوه بر وظایف ذاتی یک نهاد خدمتگزار می باشد که در سال بیش از 70 میلیون خدمت به مردم ارائه می نماید که این آمار در بین سازمان ها و نهادها منحصر به فرد است و کمتر نهادی مثل نیروی انتظامی پیدا می شود که علاوه بر وظایف ذاتی، خدماتی نیز ارائه نماید.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه امروز رضایتمندی آحاد مردم و خصوصا مقام معظم رهبری به خاطر این است که کارکنان خدوم این نیرو به صورت شبانه روز در حال فعالیت می باشند عنوان داشت: امنیت بستر تمامی فعالیت ها و اهداف پیش رو است و اگر امنیت باشد ما در حوزه های سیاسی و اقتصادی موفق خواهیم شد بنابراین برای ارتقاء آن باید همگی تلاش کنند.

سردار اشتری با اشاره به شعار هفته ناجا " با هم برای امنیت و سلامت" عنوان داشت: گره خوردن دو مقوله امنیت و سلامت در مقطع حساس کنونی بسیار حائز اهمیت است در این خصوص نیروی انتظامی از همان ساعات ابتدایی شیوع ویروس کرونا در کنار حوزه بهداشت و درمان قرار گرفت و تمام ظرفیت های خود را چه درمانی و چه لجستیکی به این مهم اختصاص داد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه در بحث  مقابله و مبارزه با محتکران اقلام بهداشتی به صورت ویژه ورود کردیم، گفت: بیش از 3 هزار تارنمای تشویش کننده اذهان عمومی را در فضای مجازی شناسایی و با تذکر و ارشاد و برخی تشکیل پرونده قضائی، آرامشی را در فضای مجازی کشور حکمفرما کردیم و در مجموع افتخار می کنیم که در این ماموریت مهم به عنوان خادم مردم در کنار حوزه بهداشت و درمان هستیم.

امروز افتخار ما این است که مجلسی انقلابی داریم

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که امروز افتخار ما این است که یک مجلس انقلابی داریم، افزود: خواسته ما این است که این مجلس انقلابی بخشی از مشکلات قانونی موجود در ماموریت های پلیس را حل کند و این امیدواری وجود دارد که با توجه به شناخت ریاست محترم مجلس شورای اسلامی از بدنه ناجا این روند تصریح پیدا کند؛ تقویت زیرساخت ها و اعتبارات ناجا بایستی در اولویت کار مجلس قرار گیرد و تقاضا داریم به صورت ویژه نمایندگان محترم مردم به این مهم توجه کنند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: البته با تمام کمبودها ما ذره ای از ماموریت های خود را کم نکرده ایم و پرسنل خدوم ناجا با تلاش جهادی و تبعیت از رهبری و عشق به مردم کار خود را دنبال می کنند و اگر نیروی انتظامی تقویت شود طبیعتا بهتر از گذشته امور پیش خواهد رفت.

از خانواده و پرسنل ناجا به خاطر کمبودها عذرخواهی می کنم

سردار اشتری با اشاره به ارتقاء معیشت پرسنل ناجا عنوان داشت: از خانواده و پرسنل ناجا در محضر شما نمایندگان محترم به خاطر تمام کمبودهای موجود عذرخواهی می کنم.

وی افزود: توسعه امنیت پایدار بدون مشارکت و تعامل مردم محقق نخواهد شد و ما به هیچ عنوان بدون همدلی اجتماعی کاری از پیش نخواهیم برد .

فرمانده ناجا با قدردانی از همراهی و همدلی مردم با نیروی انتظامی، گفت: پلیس مقتدر با صلابت و با اقتدار برخاسته از قانون در مقابل اراذل و اوباش و گردنکشان محکم می ایستد و با مردم با رأفت و مهربانی برخورد خواهد نمود که امید است مجلس یازدهم در این زمینه با حمایت های خود توان ناجا را افزایش دهد و ما را در حوزه های مختلف اهم از انتظامی و ترافیکی تقویت نماید.

سردار اشتری در خاتمه با تقدیر و تشکر مجدد از ریاست مجلس و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: یکی از اولویت های اصلی پلیس هوشمندسازی است و ان شاء الله با حمایت های شما نمایندگان محترم و با تصویب قوانین اعتباری برای ناجا بتوانیم ضمن ارائه خدمات مطلوب به مردم عزیز در بحث معیشت پرسنل ناجا گام های موثری برداریم.
نام:
ایمیل:
* نظر: