اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
کد خبر: ۲۰۶۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۳ - ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - 19 October 2020
رئیس مجلس گفت: آمریکا در شرایط کنونی بحران شیوع کرونا، تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی علیه ملت ایران وضع کرده که انتظار داریم کشور‌های اسلامی از این تحریم‌ها تبعیت نکنند.
قالیباف:کشور‌های اسلامی از تحریم‌های آمریکا تبعیت نکنند
به گزارش عصرپرس به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف امروز (دوشنبه) در تماس تلفنی ”ازهر عزیزان هارون" رئیس مجلس نمایندگان مالزی به شروع به کار مجالس دو کشور در سال جاری اشاره و ابراز امیدواری کرد: در دوره جدید پیش رو پارلمان‌های دو کشور در تسهیل و تسریع همه‌جانبه همکاری‌های فیمابین به ویژه در زمینه همکاری‌های اقتصادی بکوشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش توسعه همکاری‌های فیمابین را مهم خواند و گفت: امیدواریم با تشکیل هر چه سریعتر کمیسیون مشترک ایران و مالزی شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور باشیم.

قالیباف، با محکوم کردن تحریم‌های ضدبشری آمریکا علیه کشورمان گفت: در شرایط کنونی که همه کشور‌ها درگیر بحران شیوع کرونا هستند، رژیم آمریکا تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی علیه ملت ایران وضع کرده است که انتظار داریم کشور‌های دوست و اسلامی از این تحریم‌ها تبعیت نکنند.

وی با اشاره به ضرورت تقویت وحدت میان کشور‌های اسلامی گفت: ایران و مالزی به عنوان دو کشور مهم در جهان اسلام باید همکاری بیشتری برای تحکیم وحدت میان کشور‌های مسلمان و دوری از تفرقه داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به رفت و آمد‌های مردمی بین اتباع دو کشور، خواهان تسهیل امور کنسولی برای اتباع ایرانی در مالزی شد.

”ازهر عزیزان هارون"، رئیس مجلس نمایندگان مالزی هم در این تماس تلفنی، ضمن استقبال از توسعه همکاری‌های پارلمانی ایران و مالزی گفت: علاقمند هستیم مناسبات میان دو کشور مسلمان هر چه بیشتر تقویت و روابط میان دو پارلمان توسعه یابد.

رئیس مجلس نمایندگان مالزی افزود: در پارلمان مالزی با علاقمندی فعالیت گروه‌های دوستی دو کشور را پیگیری می‌کنیم و معتقدیم این گروه‌ها می‌توانند موجب تقویت هر چه بیشتر روابط پارلمانی دو کشور شوند.

”ازهر عزیزان هارون"، با اشاره به ضرورت اجرایی شدن توافق نامه‌های موجود میان دو کشور گفت: وزارت خارجه مالزی و بخش بین الملل پارلمان تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت که تمامی توافقنامه‌های ایران و مالزی به اجرا درآیند.

وی در ادامه تلاش برای وحدت کشور‌های اسلامی را بخش مهم از همکاری‌های دو کشور خواند و گفت: ایران و مالزی همواره برای تحکیم وحدت امت اسلامی تلاش می‌کنند، علی الخصوص که تقویت وحدت در سطح کشور‌های اسلامی برای رویارویی با چالش‌ها ضروری است.

”ازهر عزیزان هارون" در پایان با اشاره به تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه مردم کشورمان گفت: در خصوص تحریم‌ها مالزی همچنان مواضع خود را دارد و ما تحریم‌های غیرقانونی که بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل نیستند را به رسمیت نمی‌شناسیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: