اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
کد خبر: ۲۰۱۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۹ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - 22 September 2020
وزیر نیرو در حاشیه بازدید از نمایشگاه هفته دفاع مقدس:
وزیر نیرو گفت: اگرچه در شرایط تحریم، محدودیت‌ها و سختی‌هایی داریم، اما این موضوع باعث می‌شود که اتکای بیشتری روی داشته‌هایمان و توجه بیشتری روی استفاده از وقت محدودی که در اختیار همه ما است، داشته باشیم.
تحريم‌ها باعث مي‌شود كه روي داشته‌هاي خود اتكاي بيشتري كنيمبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پاون، رضا اردکانیان  وزیر نیرو روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه هفته دفاع مقدس در ستاد وزارت نیرو، با گرامیداشت خاطره سال‌های دفاع مقدس و ادای احترام به ارواح شهدای گرانقدر دفاع مقدس اظهار داشت: شوقی که همکاران صنعت آب و برق در دوران دفاع مقدس داشتند تا از بسیجی‌ها و مردم عادی که هر کدام به طریقی در صحنه حاضر بودند عقب نمانند، وصف‌ناشدنی بود.

وي با بیان اینکه وزارت نیرو بنا به طبیعت مسئولیتش که تامین کننده آب و برق است، تاسیسات گسترده‌ای را از این حیث در سراسر کشور به‌ویژه در مناطق مرزی دارد، افزود: در سال‌های دفاع مقدس، همکاران صنعت آب و برق مسئولیت سنگینی را عهده‌دار بودند که هم از تاسیسات حفاظت و حراست کنند و آنها را توسعه دهند و هم وظیفه اصلی‌شان که تامین و عرضه آب و برق مطمئن و پایدار بود را انجام دهند.

اردكانيان يادآوري كرد: اما این دو مسئولیت مهم مانع از این نبود که همپای همه اقشار و صنوف در صحنه دفاع هم حاضر باشند و حتی در یکی از مناسبت‌هایی که توفیق داشتم همراه وزیر شهید "حسن عباسپور" برای سرکشی به جبهه‌ها و همکارانی که برخی از این‌ها شهید شدند، حاضر شوم، می‌دیدم شوقی که همکاران صنعت آب و برق داشتند تا از بسیجی‌ها و مردم عادی که هر کدام به طریقی در صحنه حاضر بودند عقب نمانند، وصف‌ناشدنی بود.

وزیر نیرو با بیان این که چنین روحیه‌ای حفظ شده است، گفت: این که در تابستان گرم و زمستان سرد و شرایط تحریم و مضیقه‌های اقتصادی همچنان می‌بینیم که وزارت نیرویی‌ها یک انگیزه و تعصبی دارند که تحت هر شرایطی آن دو وظیفه اصلی‌شان به خوبی انجام شود، جدا از جنبه‌های حرفه‌ای و تخصصی، ریشه در روحیه‌ای دارد که از چهار دهه پیش در این بدنه تزریق شده و همواره احساس می‌کنند که یک کار مهم و تاثیرگذار در زندگی هموطنان خود انجام می‌دهند و وظیفه و مسئولیت مهمی بر عهده دارند.

وی افزود: امیدوارم نسل‌های جدید و جوانی هم که وارد این صحنه و صنعت می‌شوند، بتوانند از این فضا و روحیه بهره ببرند، هر کدام از ما در هر مسئولیت و موقعیتی که هستیم قدر بدانیم.
اردکانیان در پایان با قدردانی از همكاران مركز بسيج و امور ایثارگران وزارت نیرو كه متولی برگزاری این نمایشگاه ارزنده بودند، خاطرنشان کرد: این فرصت‌ها گذراست، آنچه مهم است این که بیشترین تاثیر را بتوانیم در واحد زمان از خودمان روی زندگی مردم داشته باشیم.نام:
ایمیل:
* نظر: