اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
کد خبر: ۲۰۱۸۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۳ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - 22 September 2020
همزمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس
پنجمین آیین بهره برداری از پروژه های سلامت با حضور وزیر بهداشت و از طریق ویدیو کنفرانس با افتتاح ٢٣ پروژه حوزه سلامت تحت عنوان پویش سراسری ره سلامت، برگزار شد.
پنجمین آیین بهره برداری از پروژه های سلامت برگزار شد
به گزارش عصرپرس، در این مراسم که صبح امروز و با حضور دکتر سعید نمکی، در ستاد وزارت بهداشت و از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد،این مراکز در زیربنای ۲۶ هزار و ۹۳۵ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۲۹۸۰ میلیارد ریال ساخته شده و امروز در ادامه طرح های وزارت بهداشت در پنجمین آیین طرح پویش ره سلامت (بهره برداری از مراکز سلامت) به بهره برداری رسید. در طرح پویش ره سلامت قرار است تا فروردین سال ۱۴۰۰، ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی در قالب ۱۴۰۰ پروژه شامل دو هزار تخت آی سی یو تا ۱۲ فروردین افتتاح شود.

بر اساس این طرح امروز در استان لرستان، طرح توسعه اورژانس بیمارستان پلدختر (با ۱۶ تخت)، مرکز تشخیص و غربالگری سرطان در پلدختر، بروجرد، کوهدشت و الیگودرز، ایجاد بلوک زایمان بیمارستان و توسعه اورژانس بیمارستان هفت تیر درود، کلینیک ویژه درود و توسعه اورژانس بیماستان شهید رحیمی خرم آباد و فاز چهارم دانشکده دندانپزشکی این شهر افتتاح شد.

در شهر دزفول نیز طرح توسعه اورژانس، غربالگری و بخش سوختگی بیمارستان گنجویان این شهر با ۶۰ تخت به بهره برداری رسید.

همچنین در استان کرمانشاه طرح توسعه اورژانس بیمارستان محمد کرمانشاهی با ۱۴تخت جدید، مرکز تشخیص و غربالگری ۱۸ تخته بیمارستان امام رضا(ع) این شهر، سی تی اسکن بیمارستان هرسین و بیمارستان امام رضا (ع) و نیز آی سی یو ۱۵ تخته بیمارستان گلستان این شهر افتتاح شد.

امروز همچنین در خوزستان هفت طرح جدید شامل توسعه اورژانس بیمارستان شهید بهشتی آبادان با ۲۸ تخت، توسعه بخش دیالیز این بیمارستان، مجتمع خوابگاهی دانشجویی، اتاق های عمل بیمارستان معرفی زاده شادگان، تجهیز آزمایشگاه این بیمارستان و طرح منازل دو واحدی پزشکان خرمشهر را افتتاح شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: