اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱
کد خبر: ۱۹۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۳ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - 26 August 2020
فرمانده ناجا:
فرمانده نیروی انتظامی گفت: از مردم تقاضا داریم با توجه به فرارسیدن تاسوعا و عاشورا از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند تا شاهد شیوع بیشتر کرونا نباشیم.
مردم در ایام سوگواری از سفرهای غیرضروری پرهیز کنندبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در نشست ستاد مقابله با کرونای استان تهران با ارائه گزارشی از عملکرد نیروی انتظامی از آغاز شیوع این بیماری تاکنون اظهار کرد: همه نگاه‌ها به تهران است و ما باید برنامه منسجمی در این خصوص داشته باشیم.

وی ادامه داد: از آغاز شیوع بیماری کرونا برخورد قاطعی با برخی سودجویان که اقلام مورد نیاز بهداشتی مردم را احتکار کرده بودند، صورت گرفت و در همین خصوص برخی نیز در فضای مجازی به دنبال تشویش اذهان عمومی و نگران کردن خانواده‌ها بودند که از همان روزهای نخست شیوع بیماری تعدادی از این افراد را احضار کردیم و برخی بازداشت شدند و به برخی نیز تذکرات لازم داده شد.

سردار اشتری از فرهنگ بالای مردم و اعتماد آنها به کارکنان نیروی انتظامی و همکاری در جلوگیری از سفرهای نوروزی و همچنین در خانه ماندن آن‌ها در روز طبیعت قدردانی کرد.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: پس از این هم ما باید با بیماری کرونا زندگی کنیم و در شرایطی که گفته می‌شود موج دیگری در راه است نیازمند کارهای زیرساختی بیشتری هستیم.

سردار اشتری از تلاش رسانه ها، صدا وسیما و شبکه‌های اجتماعی دلسوز مردم که در ایام کرونا اطلاع رسانی مناسبی داشتند قدردانی کرد و افزود: البته این تلاش‌ها باید بیشتر شود.

فرمانده ناجا گفت: نیازهای اولیه مردم در این ایام از قبیل ماسک و مواد ضدعفونی کننده باید راحت‌تر در اختیار مردم قرار گیرد و قیمت ماسک باید باز هم کمتر شود.

۹۵ درصد هیئت‌ها پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده اند

وی درباره عزاداری هیئت‌ها نیز در این شب‌های ماه محرم افزود: انصافاً بیش از ۹۵ درصد هیئت‌ها موارد تاکید شده را رعایت کرده اند و در آستانه تاسوعا و عاشورا بر ادامه این موارد و همچنین اجتناب از سفرهای غیرضرور تاکید داریم.

سردار اشتری ادامه داد: پس از کادر درمانی و پزشکی بیشترین گروهی که در معرض خطر قرار دارند پلیس است که تعدادی از همکاران ما نیز در این راه به شهادت رسیدند.

در این نشست مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، پیشنهادی در خصوص امکان حضور دسته‌های عزاداری در روز عاشورا داد و مکانی هم برای آن در تهران پیشنهاد کرد که فرمانده ناجا در این خصوص گفت: ما اصل این پیشنهاد را خوب و منطقی می‌دانیم و اگر در ستاد ملی کرونا تصویب شود نهایت همکاری را خواهیم داشت.

قدردانی سردار اشتری از مداحان و وعاظ

سردار اشتری همچنین در حاشیه نشست ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: نیروی انتظامی به عنوان حافظان امنیت از ابتدا کنار همکاران و حافظان سلامت بوده است.
وی افزود: در این چند روز که از عزاداری ها در ماه محرم می‌گذرد، مردم همه شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کردند که جا دارد از مداحان، وعاظ و هیئت‌ها نیز تشکر کنیم و درخواست ما این است در چند روز باقی مانده به ویژه در تاسوعا و عاشورا نیز همه این ملاحظات رعایت شود.

فرمانده ناجا از مردم خواست تا حد امکان از سفرهای غیرضرور اجتناب کنند زیرا برای کشور ایجاد مشکل می‌کند و شیوع بیماری کرونا خود را در سفرها بیشتر نشان داده است.



نام:
ایمیل:
* نظر: