اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
کد خبر: ۱۹۴۳۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۱ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 05 August 2020
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه خبر داد:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، با اشاره به افزایش مصرف آب در مرکز استان، گفت: مصرف آب در شهر یک میلیون نفری کرمانشاه بالاست، به طوری که به اندازه یک شهر حدود ۳ میلیون نفری آب تولید می‌کنیم، اما متاسفانه شاهد قطعی و افت فشار هستیم.
تولید سه برابری آب برای جمعیت یک میلیون نفری کرمانشاهبه‌گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پاون، علیرضا کاکاوند عدم رعایت الگوی مصرف توسط مشترکان، وجود انشعاب‌های غیرمجاز، فرسودگی شبکه‌ها و هدررفت آب از این طریق را از علل قطعی و افت فشار آب در شهر کرمانشاه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه منابع تامین آب شهر کرمانشاه پایدار نیست و با کمبود منابع آب مواجه است، گفت: طرح اساسی و بلندمدت در این راستا، طرح آبرسانی از سد گاوشان است که همکاران در شرکت آب منطقه‌ای اجرای این پروژه را برعهده دارند و امیدواریم تا پایان سال به نتیجه و بهره برداری برسد.

وی در رابطه با گله‌مندی شهروندان کرمانشاهی در خصوص قطعی و افت فشار آب، گفت: در فصل تابستان به علت گرمای هوا مصرف آب زیاد می‌شود که امسال علاوه بر این موضوع بحث شیوع بیماری کووید-19 نیز اضافه شده که این دو دلیل (گرمای هوا و کرونا) با بالا بودن مصرف آب، مشکلاتی را برای شرکت آب و فاضلاب و مردم به وجود آورده است.

کاکاوند ادامه داد: آب برخی از مجتمع‌ها که شهروندان اعلام قطعی می‌کنند، قطع نیست و مشکل به نبود پمپ و مخزن آب برمی‌گردد؛ در این راستا از ساکنان این مجتمع ها می‌خواهیم پمپ و مخزن به صورت اصولی نصب کنند به گونه‌ای که مخزن را به کنتور و پمپ را هم به مخزن وصل نمایند.
وی یادآور شد: حجم مخازن آپارتمان‌ها و مجتمع‌های آپارتمانی باید به ازای هر واحد 300 لیتر آب را در خود ذخیره کند تا جوابگوی همه ساکنان به‌ویژه در طبقات بالاتر باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: با پیش‌بینی مسائل و مشکلات در این راستا، اواخر خردادماه در جلسه ای به ریاست استاندار مصوب شد که شرکت آب و فاضلاب بیش از ۱۰ حلقه چاه را در سطح شهر حفاری و تعدادی چاه را نیز از دستگاه‌های دیگر اجاره کند که 5 حلقه چاه شهرداری و یک حلقه چاه دانشکده کشاورزی از آن جمله بود و علاوه بر این اقدامات با شناسایی انشعاب‌های غیرمجاز متعدد پرمصرف، تا حدودی مشکلات کم‌آبی را حل کند.

کاکاوند موضوع قطعی آب و بی‌آبی را غیرقابل تحمل دانست و با عذرخواهی از مردم، ادامه داد: همکاران ما با تمام توان و شبانه‌روز پای کار هستند تا شهروندان دچار افت فشار یا قطع آب نشوند.
وی تأکید کرد: برخی از قطعی‌ها به فرسودگی تجهیزات و خراب شدن آن نیز برمی‌گردد که به سرعت برای تعمیر آن‌ها اقدام می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه حلقه‌های چاه را وارد مدار کنیم اوضاع بهتر می‌شود از شهروندان خواست هرگونه پیشنهاد، انتقاد، قطعی آب، شکستگی و... را به سامانه ۱۲۲ گزارش دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.نام:
ایمیل:
* نظر: