اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳
کد خبر: ۱۹۲۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - ۲۰ دی ۱۳۹۵ - 09 January 2017
صالحی امیری:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شخصیتی بزرگ و پدری انقلابی را از دست دادیم گفت: اعتدال، عقلانیت و میانه روی ویژگی های بارز آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری بود

سرويس فرهنگي عصرپرس: رضا صالحی امیری روز دوشنبه در حاشیه مراسم وداع با آیت الله هاشمی رفسنجانی در حسینیه جماران در جمع خبرنگاران افزود: ایران در سوگ شخصیتی است که همه عمر خود را در خدمت ملت و انقلاب بود.

به گزارش ایرنا، وی اظهار کرد: امروز همه ملت ایران عزادار هستند ، چیزی که امروز در این سرزمین تحت عنوان امنیت و شرافت، وفاق و انسجام ملت وجود دارد، مدیون شخصیت هایی بزرگی همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی از ابتدای انقلاب، خارج از جناح بندی های سیاسی مسیر انقلاب و اسلام را پیش گرفتند و اخیرا در دیداری که با ایشان(پس از رای اعتماد مجلس) داشتم فرمودند خوشحالم از این انتخاب و توصیه کردند که مسیر اعتدال را دنبال کنید که راه نجات کشور است.

صالحی امیری تصریح کرد: اعتدال یعنی درک درد مردم، اینکه ما ارزش های نظام و انقلاب را پاس بداریم. وی تصریح کرد: آیت الله هاشمی شخصیت بزرگی بودند که از جامعیت لازم برخوردار بوده و در دفاع از مرزهای انقلاب اسلامی دچار تشکیک نشدند.

وی گفت: آیت الله هاشمی و شخصیت هایی مثل ایشان نقش بی بدیلی در استمرار انقلاب داشتند، امروز اگر جامعه ما امن است به خاطر زحمات و خدمات این بزرگان است.

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر روز گذشته در سن 82 سالگی و به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش به ملکوت اعلی پیوست.

آیین تشییع و خاکسپاری پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی، فردا(سه شنبه) برگزار خواهد شد.

 

پايان پيام/

نام:
ایمیل:
* نظر: