اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
کد خبر: ۱۹۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - 26 July 2020
امروز 14 استان و دو كلانشهر در منطقه قرمز و 5 استان و دو كلانشهر در منطقه زرد نقشه مصرف برق قرار گرفتند.
ركورد مناطق قرمز در نقشه برق شكستبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پاون، هم اكنون 14 استان شامل خراسان رضوي، خراسان جنوبي، يزد، اصفهان، فارس، چهارمحال و بختياري، مركزي، لرستان، قزوين، همدان، كرمانشاه، زنجان، آذربايجان شرقي و آذربايجان غربي و 2 كلانشهر مشهد و شيراز در منطقه قرمز نقشه مصرف برق قرار گرفته‌اند.

هموطنان ساكن در مناطق ياد شده مي‌توانند با كاهش تنها 10 درصدي مصرف برق خود، به وضعيت سبز مصرف بازگشته و امكان بهره‌مندي همه مردم به‌ويژه هموطنان ساكن در مناطق جنوبي از برق را كه در حال حاضر با گرماي شديدي روبه‌رو هستند، فراهم كنند.

به اين منظور رعايت نكات ساده مديريت مصرفي مانند تنظيم كولرهاي گازي روي دماي 24 درجه و استفاده از دور كند كولرهاي آبي در ساعت‌هاي گرم روز كه به‌صورت فوري نيز قابل اجراست، مي‌تواند در پيوستن مناطق قرمز به سبز و برخورداري از برق پايدار تاثير بسزايي داشته باشد.

همچنين نقشه برق امروز تا ساعت 12 ظهر نشانگر آن است كه 5 استان شامل هرمزگان، بوشهر، ايلام، كهگيلويه و بويراحمد و كردستان و 2 كلانشهر اهواز و اصفهان در منطقه زرد مصرف قرار دارند.
بر پايه اين گزارش، هموطنان ساكن در اين مناطق  نيز مي‌توانند تنها با كاهش 5 درصدي مصرف برق خود، در بازگشت به وضعيت سبز تاثيري فوري داشته باشند.

عدم استفاده از وسايل پرمصرف مانند ماشين‌هاي لباسشويي و ظرفشويي، اتو و جاروبرقي در ساعات پيك شبكه از ديگر راهكارهاي كاهش مصرف برق به‌شمار مي‌رود.نام:
ایمیل:
* نظر: