اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
کد خبر: ۱۹۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۲ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - 25 July 2020
نقشه مصرف برق کشور نشان داد که هم اکنون مناطقی از ۱۰ استان در محدوده قرمز، برخی مناطق در ۸ استان و ۵ کلانشهر در محدوده زرد قرار دارد.
وضعیت مصرف برق ۱۰ استان در منطقه قرمزبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از توانیر، بررسی نقشه مصرف برق امروز ۴ مرداد، حاکی از آن است که در حال حاضر استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، همدان، قزوین، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان‌های شرقی و غربی و بخش شمالی کرمان در محدوده قرمز مصرف برق قرار دارد.

هموطنان ساکن در مناطق یاد شده می‌توانند با کاهش تنها ۱۰ درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز مصرف بازگشته و امکان بهره مندی همه مردم به ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی، از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه رو هستند و نیاز به استفاده مداوم از وسایل خنک کننده دارند، فراهم کنند.

همچنین این گزارش حاکی از آن است که استان‌های خراسان رضوی، جنوبی یزد، سمنان، تهران، هرمزگان، بوشهر، لرستان و کلانشهر‌های مشهد، تهران، اصفهان، شیراز و‌اهواز در محدوده زرد مصرفی قرار دارد.

برپایه این گزارش، هموطنان ساکن در این مناطق نیز می‌توانند تنها با کاهش ۵ درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری داشته باشند.

این گزارش حاکی از آن است که همه هموطنان با تنظیم درجه کولر‌های گازی روی عدد ۲۴ و استفاده از دور کند در کولر‌های آبی است می‌توانند در کاهش مصرف برق و کمک به کاهش هزینه قبض خود تاثیربسزایی داشته باشند.

همچنین استفاده نکردن از وسایل پرمصرف مانند ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات اوج مصرف (پیک) شبکه، از دیگر راهکار‌های کاهش مصرف برق به شمار می‌رود.


نام:
ایمیل:
* نظر: