اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸
کد خبر: ۱۸۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۶ - ۰۶ تير ۱۳۹۹ - 26 June 2020
ربیعی:
سخنگوی دولت با تبریک هفته قوه قضاییه، شهید بهشتی را مرد قضا و مناظره، گفت‌وگو و مباحثه توصیف کرد و نوشت: بیان آزاد عقاید برای او یک سیاست قضایی و مناظره برای او یک راهبرد برای سلامت و مصونیت جامعه بود.
بهشتی مرد قضا و مناظره بودبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس، علی ربیعی سخنگوی دولت در رشته توییتی در حساب کاربری توییتری خود نوشت: هفته قوه قضاییه را به رییس محترم این قوه و همه قضاتی که با شرافت، در عدالتخانه برای آرامش، احساس امنیت و زیست عادلانه انسان‌ها تلاش می‌کنند تبریک می‌گویم، این هفته با نام شهید بهشتی گره خورده است.

سخنگوی دولت افزود: درخشش سیمای بهشتی را می‌توان آنجا که زیر تابلوی «فبشر عبادی الذین یستمعون القول» با گروه‌های کمونیستی، غیر کمونیستی، منتقدین و مخالفین مناظره می‌کرد به تماشا نشست.

در یک جا بهشتی را به عنوان مرد قضا می‌شناسیم که بالاترین فرد قوه قضاییه بود و در یک‌جا به عنوان مرد مناظره که زیر تابلوی آیه مذکور حضور داشت. زیر تابلویی که مزین به آیه«فبشر...» بود یک قلمرو وسیع امن وجود داشت برای طرح مباحث مخالفین.

ربیعی تصریح کرد: بهشتی هم مرد قضا بود و هم مرد مناظره، گفت‌وگو و مباحثه، اما بیان آزاد عقاید برای او یک سیاست قضایی بود. همه تلاش خود را به کار برد تا یک چتر امنِ حقوقی ایجاد کند بر سر میز مناظره، او تلاش زیادی کرد که حتی رجوی در مناظره حاضر شود. مناظره برای او یک راهبرد برای سلامت و مصونیت جامعه بود.

 
 

نام:
ایمیل:
* نظر: