اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
کد خبر: ۱۸۳۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵ - ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - 03 June 2020
سلطانی فر تاکید کرد:
وزیر ورزش و جوانان: تلاش می‌کنیم در زمان تعیین شده، سرخابی‌های پایتخت را وارد بازار سرمایه کنیم.
سرخابی‌ها وارد بازار سرمایه می‌شوندبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نشست خصوصی سازی دو باشگاه پایتخت (استقلال و پرسپولیس)، مطابق هر هفته در سالن اجتماعات این وزارتخانه برگزار شد.

آقای مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه این نشست با اشاره به برپایی این جلسات به طور منظم توضیح داد که این نشست‌های تخصصی باهدف پیگیری روند خصوصی سازی و رصد اقدامات لازم در این خصوص، برگزار می‌شود.

او با مثبت خواندن نتایج این جلسات که با حضور مسؤولان خصوصی سازی، بورس و فرابورس، مدیران عامل ۲ باشگاه، معاونان و مدیران کل وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌شود، گفت: در هفته‌های گذشته، مستندسازی ها، بررسی حساب‌های مالی و ساماندهی بخش‌های مختلف استقلال و پرسپولیس با قوت و قدرت پیگیری شد.

وزیر ورزش و جوانان نظارت مسؤولان خصوصی سازی را مورد توجه قرار داد و افزود: با تعامل و پیگیری آن‌ها به مراحل حساس و تعیین کننده ورود این ۲ باشگاه به بازار سرمایه نزدیک شده ایم.
وی افزود: تا سه ماه آینده، براساس مصوبه هیأت عالی واگذاری (۱۸ فروردین ۹۹) برنامه را پیش می‌بریم و تلاش می‌کنیم تا در این باره زمانی اقدامات لازم را صورت دهیم.

وی تهیه اسناد و مدارک مربوط به املا‌ک تحت تملک ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس از جمله ساختمان‌ها و استادیوم‌های مربوط به این ۲ باشگاه را بخشی از اقداماتی که باید انجام شود، اعلام کرد و در ادامه تعیین تکلیف دارایی‌های سرخابی‌های پایتخت با هدف افزایش سرمایه را مورد توجه قرار داد.

سلطانی فر با تاکید بر این نکته که امور مربوط به خصوصی سازی با دقت بسیار انجام می‌شود، گفت: برای تحقق این مهم، از تخصص مشاورانی در حوزه مالی، واگذاری و موارد دیگر بهره‌مند شدیم تا بتوانیم مراحل بعدی کار را با دقت و قدرت در سقف زمانی مشخص شده است، انجام دهیم.

وی افزود: همت خوبی در حال حاضر در دستگاه‌های اجرایی ذیربط به وجود آمده است و با تکیه بر این تعامل و هماهنگی، همه تلاش خود را می‌کنیم که در زمان مشخص شده، ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس را وارد بازار سرمایه کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: