اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
کد خبر: ۱۸۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۹ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 17 May 2020
امیرحاتمی در مذاکره ویدئویی با وزیر دفاع عراق؛
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: مایلیم همه ظرفیت‌های خود را در اختیار عراق بگذاریم و می‌خواهیم به شرکای راهبردی تبدیل شده و مناسباتمان را به یک الگوی موفق از همکاری تبدیل کنیم.
مناسبات ایران و عراق می‌تواند به الگوی موفق همکاری تبدیل شود
به گزارش عصرپرس به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» در مذاکره ویدئویی با «جمعه عناد سعدون خطاب الجبوری» همتای عراقی خود با تبریک انتصاب وی به عنوان وزیر دفاع جدید عراق و با آرزوی موفقیت برای وی در این مسئولیت مهم بیان کرد: نگاه ایران به عراق برخاسته از تاریخ، فرهنگ و مذهب مشترک است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با ابراز خرسندی از تشکیل دولت بر اساس خواست و اجماع ملی و در چارچوب منافع تمام اقوام و گروه‌ها و مذاهب در عراق گفت: عراق یکپارچه، مستقل و قدرتمند، با مشارکت همه اقوام و مذاهب سیاست اصولی ما است؛ لذا امیدواریم دولت عراق در انجام مسئولیت و وظایف ذاتی خود بویژه تحقق خواست ملی، بهبود شرایط اقتصادی و مبارزه با بیماری کرونا موفق و سربلند باشد.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به تأثیر و ضرورت همکاری‌های دفاعی دو کشور در برقراری ثبات و امنیت در منطقه اظهار داشت: مایلیم همه ظرفیت‌های خود را در اختیار عراق بگذاریم و می‌خواهیم به شرکای راهبردی تبدیل شده و مناسباتمان را به یک الگوی موفق از همکاری تبدیل کنیم.

امیر سرتیپ حاتمی همچنین از وزیر دفاع عراق جهت انجام دیدار رسمی از جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آورد.

وزیر دفاع با آرزوی موفقیت برای دولت عراق در مبارزه و ریشه کنی بیماری کرونا اظهار داشت: تعدادی کیت تشخیص کرونا و سایر ملزومات مخصوص کادر درمانی این بیماری به عنوان هدیه از سوی وزارت دفاع تحویل سفارت کشور عراق در تهران خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: