اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
کد خبر: ۱۸۱۲۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۹ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 15 May 2020
بهشتی اعلام کرد:
سرپرست امور اعضاء بورس اعلام کرد: خرید و فروش کد سهامداری غیر قانونی است و در صورت سوء استفاده، برای دارنده کد بورسی درد سر ساز خواهد شد.

خرید و فروش کد سهامداری غیر قانونی استبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از صداو سیما، علی بهشتی سرپرست امور اعضاء بورس گفت: سهامداران اگاه باشند زمانی که خرید و فروش سهام صورت می‌گیرد وجه آن به حساب دارنده کد بورسی واریز می‌شود و شرایط دیگری برای اینکه وجه مستقیم به حساب افراد دیگری واریز شود وجود ندارد.

وی درباره خرید و فروش و یا واگذاری کد بورسی به سایر افراد گفت: در برخی مواقع ممکن است زمانی که کد بورسی خود را به شخص دیگری می‌دهید از این کد سوء استفاده شود و دربازار با دست کاری قیمت اختلال ایجاد کند و این امر برای دارنده کد درد سر ساز می‌شود.

وی ادامه داد: افرادی که فکر می‌کنند از کد بورسی آن‌ها سو استفاده می‌شود می‌توانند با مراجع به مراکز ذی صلاح اقدام به شکایت کنند.

بهشتی بیان کرد: افراد بعد از ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت می‌توانند اقدام به خرید و فروش سهام کنند همچنین افراد زیر ۱۸ سال هم می‌توانند با قیم خود برای دریافت و احراز هویت اقدام و کد بورسی دریافت کنند.

وی افزود: مردم با اگاهی و دانش کافی وارد بازار سرمایه شوند و اگر دانش کافی ندارند از طریق صندوق‌ها سهم خریداری کنند.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: