اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
کد خبر: ۱۷۴۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - 02 April 2020
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی 2هزار 875 نفر بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر، گفت: بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی2هزار 875 نفر مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان قطعی به این بیماری در ایران به 50هزار و 468 نفر رسیده است.
بهبودیافتگان بیماری کرونا به مرز 17 میلیون نفر رسیدبه گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی عصرپرس، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت در کنفرانس خبری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به شناسایی 2هزار 875 نفر  بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر گفت: بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی مجموع مبتلایان قطعی به این بیماری در ایران به 50 هزار و 468 نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به  اینکه تا کنون 16 هزار 711 نفر بهبودیافته اند، گفت: با جان باختن 124 بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در طول ۲۴ ساعت گذشته، تعداد درگذشتگان بر اثر این بیماری 3هزار و 160 نفر  رسید. البته در حال حاضر تعداد 3هزار 956 نفر که در بیمارستانها بستری هستند حال نامساعدی دارند.

غربالگری 69 میلیون نفر در کشور در مقابله با کرونا
جهانپور با اشاره به طرح ملی مقابله باکرونا که الگوی موفقی برای سایر کشور‌ها به حساب می‌آید گفت: تاکنون بیش از 69 میلیون نفر از نظر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور غربالگری شده‌اند که در روند بیماریابی و مدیریت بیماری تاثیر گذار بوده است .
 
فاصله گذاری اجتماعی هوشمند 
جهانپور گفت: در مرحله سوم فاصله گذاری اجتماعی هوشمند هستیم و از 20 فروردین فاز سوم این طرح اجرایی می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه طرح بسیج ملی مقابله با کرونا با قدرت در کشور در حال اجرا است،افزود: از همه کسانی که علائم دارند وآن‌هایی که هیچ علامتی ندارند می‌خواهیم برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیان شان به سامانه سلامت به آدرس salamat.gov.ir مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند.


خبرنگار:پروین مرادی

دبیر: وجیهه مرادی

نام:
ایمیل:
* نظر: