اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
کد خبر: ۱۷۴۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - 01 April 2020
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی 2هزار 987 نفر بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر، گفت: بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی2هزار 987 نفر مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان قطعی به این بیماری در ایران به 47هزار و 593 نفر رسیده است.
138 فوتی بیماری کرونا در 24 ساعت گذشتهبه گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی عصرپرس، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت در کنفرانس خبری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به شناسایی 2هزار 987 نفر  بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر گفت: بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی مجموع مبتلایان قطعی به این بیماری در ایران به 47هزار و 593 نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به  اینکه تا کنون 15 هزار 473 نفر بهبودیافته اند، گفت: با جان باختن 138 بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در طول ۲۴ ساعت گذشته، تعداد درگذشتگان بر اثر این بیماری 3هزار و 36 نفر  رسید. البته در حال حاضر تعداد 3هزار 871 نفر که در بیمارستانها بستری هستند حال نامساعدی دارند.

غربالگری 67 میلیون نفر در کشور در مقابله با کرونا
جهانپور با اشاره به طرح ملی مقابله باکرونا که الگوی موفقی برای سایر کشور‌ها به حساب می‌آید گفت: تاکنون بیش از 67 میلیون نفر از نظر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور غربالگری شده‌اند که در روند بیماریابی و مدیریت بیماری تاثیر گذار بوده است .

وی با تشکر از همکاری مردم در روز سیزده فروردین، گفت: اکثر مردم پذیرفته اند که با خودمراقبتی و دیگرمراقبتی از حضور در پارک‌ها در روز ۱۳ فروردین خودداری کردند. و  امروز اکثر مردم با حضور در خانه های خود کمک شایانی به تداوم مدیریت این بیماری انجام داده اندتا به سمت کنترل و مهار این ویروس پیش برویم.
 
فاصله گذاری اجتماعی هوشمند 
جهانپور گفت: در مرحله سوم فاصله گذاری اجتماعی هوشمند هستیم و از 20 فروردین فاز سوم این طرح اجرایی می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه طرح بسیج ملی مقابله با کرونا با قدرت در کشور در حال اجرا است،افزود: از همه کسانی که علائم دارند وآن‌هایی که هیچ علامتی ندارند می‌خواهیم برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیان شان به سامانه سلامت به آدرس salamat.gov.ir مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند.
خبرنگار: پروین مرادی

دبیر: وجیهه مرادی
نام:
ایمیل:
* نظر: