اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
کد خبر: ۱۷۴۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۲ - ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - 01 April 2020
رحمانی:
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت مصوب کرد ۷۵ هزار میلیارد تومان به کسب‌و کارهای آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا با نرخ تسهیلات کمتر از ۱۲ درصد پرداخت شود.

اختصاص ۷۵ هزار میلیارد تومان به واحدهای تولیدی آسیب دیده از کرونا

به گزارش عصرپرس، رضا رحمانی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره تولید و توزیع اقلام مورد نیاز مردم، گفت: واحدهای تولیدی اقلام بهداشتی و غیربهداشتی در این ایام تعطیل، فعال بودند تا مایحتاج مردم را در حوزه‌های مختلف تولید کنند.

وی افزود:در حوزه اقلام مربوط به کرونا در تولید شرایط عادی داشتیم که با شیوع این بیماری مشکل ما برای تولید این اقلام چندین برابر شد امروز تولید مواد ضد عفونی کننده نسبت به روز‌های آغاز بیماری کرونا هشت برابر افزایش و اقلامی مثل ماسک سه لایه و معمولی چهار برابر رشد یافته است.

وزیر صنعت اظهار داشت: البته آمار ارائه شده مربوط به تولیدات کارخانه‌ای است و در این ایام صنوف مختلف با احساس مسوولیت و خدمت وارد میدان شدند و بسیاری از خطوط تولید و کارخانجات خط محصول خود را تغییر دادند و اقلام ضدعفونی کننده و مبارزه با کرونا را تولید کردند.

وی اضافه کرد: وزرات صنعت، معدن و تجارت با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تسهیلاتی برای این واحدهای تولیدی در نظر گرفت و مجوزهای لازم برای آنها صادر شد.

رحمانی تاکید کرد: در مجموع تلاش داریم نیاز مردم به حدکافی تامین شود البته در برخی موارد ناچار بودیم واردات داشته باشیم که این امکان نیز فراهم شده است و در برخی موارد نیز صادرات برخی اقلام ممنوع شد.

وی درباره ارائه تسهیلات به بخش‌های مختلف آسیب‌دیده گفت: مصوباتی هم در خصوص استمهال بدهی واحدها و هزینه شرکت‌های خدمات‌رسان مصوب شده است و دولت و دستگاه‌ها موظف شدند مهلت و فرصت چند ماهه‌ای به آنها بدهند.

وزیر صنعت با اشاره به اینکه در حوزه اصناف هم برای اعطای تسهیلات آیین نامه‌ای تدوین می‌شود ادامه داد: علاوه بر ۷۵ هزار میلیارد تومان، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان دیگر مصوب شد. همت دولت این است تا به نحوی این افراد بتوانند به حوزه کسب و کار خود برگردند تا دوباره واحد‌های تولیدی فعال شوند.


نام:
ایمیل:
* نظر: