اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
کد خبر: ۱۷۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - 31 March 2020
شهردار تهران گفت: آمارها نشان می دهد که حدود ۷۵ درصد مردم به توصیه های مسوولین برای مقابله با کرونا عمل کرده اند.

حناچی: ۷۵ درصد مردم هشدارهای مقابله با کرونا راجدی گرفتند

به گزارش عصرپرس از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، پیروز حناچی با حضور در برنامه تلویزیونی دو نیمه ماه در شبکه دوم سیما، افزود: در این ایام فعالیت مدیریت شهری، از سر انجام وظیفه بوده و هیچ منتی برهیچ کدام از شهروندان نیست.

وی گفت: این طبیعی است که در همه جوامع برخی افراد این خطرها را جدی نمی گیرند و این موضوع فقط مخصوص مردم ما نیست و در همه جای دنیا این افراد هستند.

حناچی ادامه داد: براساس گزارش وزیر بهداشت بخش بزرگی از جامعه در طرح خود اظهاری شرکت کرده اند که این یک موفقیت بزرگ برای ما محسوب می شود.

وی عنوان کرد: به عنوان شهردار تهران از همه مردم شهر تهران که با توجه به ایام عید و آخر سال با طرح های دولت برای مقابله با کرونا تلاش کردند تشکر می کنم.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود در این برنامه، افزود: با زبان دل به امام زمان خود می گوییم جای شما در میان ما خالی است و ما از شما برای رفع مشکلات مدد می گیریم.

مبارزه با دو ویروس کرونا و تحریم

حناچی موضوع قرنطینه برای تهران اظهار داشت: قرنطینه درجات مختلفی دارد یک نمونه اش در چین دیده شد.

وی ادامه داد: در چین همه چیز متوقف شد و یک دلیلش هم این بود که همزمان شد با تعطیلات چینی و در ایران هم این بحث بود که از تعطیلات نوروزی استفاده کنیم.

حناچی گفت: اما واقعیت این است که ما با کشورهای مختلف از جهات مختلف فرق داریم شرایط اقتصادی ما اینگونه نیست که بشود اگر چیزی تعطیل شد جایگزینی برایش فراهم کرد.

شهردار تهران افزود: ما امروز با دو ویروس در حال مقابله هستیم اولا ویروس کرونا و دیگری ویروس تحریم ظالمانه ای که به ما وارد شده است.

وی ادامه داد: در کره ۵۰۰ هزار آزمایش کرونا در مدت کوتاهی اخذ شد در حالی که ما در دو هفته اول یکی از مشکلات مان نبود کیت آزمایش بود و تنها دو آزمایشگاه داشتیم که می توانستند این موضوع را تشخیص بدهند.

حناچی گفت: در کشور کره با ۹۰ آزمایشگاه به جنگ کرونا رفتند و این ها نشان دهنده تاثیر تحریم ها است.

حناچی تاکید کرد که ما به دلیل تجربیات زیادی که داریم خیلی خوب در برابر اینگونه مشکلات تاب آور شده ایم.

شهردار تهران افزود: امروز در کشورمان وقتی صحبت از تولید ماسک شد دیدید که چگونه به صورت جهادی کار پیش رفت و حتی یک سری از کارخانه ها خط تولیدشان تغییر کرد تا نیاز کشور بر طرف شود.

افزایش کار بخش های مختلف شهرداری

شهردار تهران همچنین با اشاره به موضوع افزایش کار بخش های مختلف شهرداری تهران نظیر جمع آوری پسماند، اظهارداشت: پیش از ورود پدیده کرونا روزانه در تهران هفت هزار تن زباله تولید می شد که اینها در ایستگاه های میانی بازیافت می شدند و سه هزار کارگر این کار را انجام می دادند اما در شرایط کرونا تفکیک و بازیافت در ایستگاه های میانی و آرادکوه ممنوع شد و همه زباله ها بدون بازیافت در نقطه ای دفن می شوندکه هم نیاز به نیروهای بیشتری برای حمل داریم و هم آن سه هزار کارگر بیکار شده اندکه خوشبختانه با کمک بنیاد ما یک ماه حقوق این عزیزان را پرداخت کرده ایم و به دنبال حل مشکل انها هستیم از سوی دیگر در این شرایط تعداد زیادی از همکاران من هم کارشان مضاعف شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از نقاطی که در شهرداری کار مضاعفی به آن ها تحمیل شد سازمان بهشت زهرا بود که سختی های کارشان مضاعف شد و البته ما هم تلاش کردیم تا برای آنها اقدامات خاصی را در نظر بگیریم.

ضد عفونی ناوگان حمل و نقل عمومی

حناچی به آمادگی شهرداری تهران در موضوع کرونا و اقدامات فوری این نهاد اشاره کرد و گفت: به محض اعلام مشاهده کرونا در ایران، ما ستاد کرونا را سریع تشکیل دادیم و خیلی از اقدامات در شهر نتیجه آن اقدامات بود .

شهردار تهران، در سخنان خود با اشاره به ضدعفونی روزانه ناوگان اتوبوس رانی و واگن مترو، گفت: روزانه ۵ هزار اتوبوس و یکهزار و ۲۰۰ واگن مترو ضدعفونی می شوند.

حناچی افزود: این در حالی است که ماموران سازمان آتش نشانی شهر تهران روزانه هفده ساعت مشغول ضدعفونی ۲۰۰ نقطه پر تردد شهر تهران هستند.

بر اساس آخرین آمار، تاکنون ۴۱هزار و ۴۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند، ۲هزار و ۷۵۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۳هزار و ۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.


نام:
ایمیل:
* نظر: