اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
کد خبر: ۱۷۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۸ - ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - 29 March 2020
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام کرد:
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از احیاء 1185 واحد تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در سال 1398 خبر داد.
احیاء بیش از ۱۱۰۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشوربه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از شاتا، اصغر مصاحب معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام کرد: احیاء این واحدها به اشتغال مستقیم 21 هزار و 618 نفر منجر شده است.

به گفته وی، تأمین مالی، توسعه بازار، انتقال فنآوری، سرمایه‌گذاری، اختلاف شرکاء و موارد حقوقی از جمله مشکلات این واحدها بوده که منجر به تعطیلی یا رکود آن‌ها شده بود.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین مشکلات مربوط به بانک و بیمه را از دیگر مشکلات واحدهای تولیدی راکد عنوان کرد که از طریق کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها پیگیری و برطرف شده است.

بر اساس آمارها تا پایان آذر سال گذشته 993 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب و 818 شهرک و ناحیه صنعتی درحال بهره‌برداری در کشور وجود داشته است. همچنین تعداد کل واحدهای به بهره‌برداری رسیده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تا پایان آذر سال گذشته 44 هزار 899 واحد بوده است.

همچنین تا پایان شهریور سال گذشته 10 هزار و 380 واحد صنعتی به بهره‌برداری رسیده، غیرفعال شده بود که علت توقف تولید 77 درصد آن‌ها، یعنی 8012 واحد، کمبود نقدینگی بوده است. عامل بعدی که باعث تعطیلی 1672 واحد (16 درصد کل واحدهای تعطیل شده) شده، نبود بازار است. اختلاف شرکاء، تأمین مواد اولیه و نقصان ماشین‌آلات نیز به ترتیب باعث تعطیلی 3، 3 و 1 درصد کل واحدهای غیرفعال شده است. البته طی این مدت 529 واحد غیرفعال مجدداً راه‌اندازی و 9979 نفر در این واحدها مشغول به کار شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر: