اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
کد خبر: ۱۷۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷ - ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - 26 March 2020
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی 2هزار و 388 بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر، گفت: بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی، 2هزار و 746 مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان قطعی به این بیماری در ایران به 29هزار و 406 نفر رسید.
افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا به 29 هزار و 234 نفر در کشوربه گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی عصرپرس، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت در کنفرانس خبری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد با اشاره به شناسایی 2هزار و 388 بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر گفت: بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی، 2هزار و 746  مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان قطعی به این بیماری در ایران به 29هزار و 406 نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به  اینکه تا کنون ده هزار و 457 نفر بهبودیافته اند، گفت: با جان باختن 157 بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در طول ۲۴ ساعت گذشته، تعداد درگذشتگان بر اثر این بیماری 2هزار و 234 نفر رسید.

غربالگری 50 میلیون نفر از نظر بیماری کرونا در کشور 

جهانپور با اشاره به طرح ملی مقابله باکرونا که الگوی موفقی برای سایر کشور‌ها به حساب می‌آید گفت: تاکنون بیش از 50 میلیون نفر از نظر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور غربالگری شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه طرح بسیج ملی مقابله با کرونا با قدرت در کشور در حال اجرا است،افزود: از همه کسانی که علائم دارند وآن‌هایی که هیچ علامتی ندارند می‌خواهیم برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیان شان به سامانه سلامت به آدرس salamat.gov.ir مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند.

جهانپور اظهار کرد: با توجه به روند مدیریت کووید 19 هرچند همچنان با روند شیوع و انتشار در استان‌های مختلف رو به رو هستیم، اما بیماری در مدیریت نظام سلامت است. بخش عمده این اقدامات مدیون همراهی مردم با ستاد ملی مبارزه با کرونا و مشارکت در بسیج ملی است.

وی تاکید کرد: مردم با پرهیز از دید و بازدید ها و لغو سفرهای خود ما را در مهار و کنترل قطعی این بیماری کمک کنند.خبرنگار: پروین مرادی 
نام:
ایمیل:
* نظر: