اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
کد خبر: ۱۷۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۸ - ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - 21 March 2020
سردار سلامی خبر داد:
فرمانده کل سپاه از اجرای رزمایش بهداشتی درمانی نیروی زمینی در هفت استان خبر داد و گفت: این رزمایش در واقع یک عملیات واقعی است که در آن نیروی زمینی از همه ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی از جمله بیمارستان‌های سیار و گروه‌های دفع آلودگی استفاده خواهد کرد.
رزمایش بهداشتی درمانی نیروی زمینی سپاه در هفت استان اجرا می‌شودبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس  از سپاه نیوز، سرلشکر پاسدار حسین سلامی در حاشیه جلسه قرارگاه پدافند زیستی سپاه برای مقابله با کرونا افزود: در پی گسترش این بیماری خدمات‌دهی سپاه در زمینه بهداشت و درمان نیز گسترش می‌یابد و به عنوان مکمل شبکه درمان کشور عمل می‌کند.

فرمانده کل سپاه، فعال بودن تخت‌های بیمارستانی را که از سوی سپاه برای بستری بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده شده است را از فعالیت های این نیرو برشمرد و  ادامه داد: در بیمارستان بقیه الله(عج)  تعداد تخت‌ها از 350 به 750 تخت  و تخت‌های آی سی یو از 30 به صد تخت رسیده است.

سرلشکر سلامی گفت: صد گروه دفع آلودگی حرفه‌ای در شهرهای مختلف خدمات‌رسانی می‌کنند و گروه‌های متعدد بسیجی هم برای دفع آلودگی فعال هستند. 

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: یکی از اهداف ما ساماندهی 600 هزار بسیجی برای شرکت در بسیج ملی مقابله با کروناست که عمده فعالیت آنها در زمینه غربالگری متمرکز شده است.

وی در ادامه  به توزیع بسته های بهداشتی اشاره کرد و گفت: بیش از 200 هزار بسته معیشتی نیز بین افراد آسیب دیده از این بیماری در استان ها توزیع شده است و امیدواریم این خدمات گسترش یابد.

سرلشکر سلامی افزود: در همه استان ها قرارگاه های بهداشتی حضرت امام رضا (ع) فعال نگه داشته شده است و امروز نیز در ابتدای سال همه فرماندهان و بسیجیان در این زمینه در کشور فعال هستند.

فرمانده سپاه  از همه مردم خواست با ماندن در خانه از سلامت خانواده های خود محافظت کنند.

در جلسه قرارگاه پدافند زیستی سپاه فرمانده سپاه پاسداران از طریق ویدیو کنفرانس با فرماندهان سپاه استانی در نقاط مختلف کشور ارتباط برقرار کرد و در جریان اقدامات استان های مختلف قرار گرفت.

فرماندهان سپاه در استان ها نیز گزارش های عملکرد خود را در زمینه مقابله با بیماری کرونا ارائه کردند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: