اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
کد خبر: ۱۷۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۱ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - 11 March 2020
شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق با هدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور در پژوهشگاه نیرو راه‌اندازی شد.
شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق در پژوهشگاه نیرو راه‌اندازی شدبه‌گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پاون، داور رضاخانی مدیر برنامه­‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه­‌های صنعت برق و انرژی با اعلام این خبر گفت: شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق، پلتفرم به اشتراک­ گذاری دستگاه‌ها و ارایه خدمات آزمایشگاهی و حمایت از توسعه کمی و بهبود کیفی خدمات آزمایشگاهی در کشور خواهد بود که درکنار آن باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق، برای تسهیل در دریافت خدمات ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه پایه و اساس پیشرفت و دست‌یابی به فناوری‌های جدید، انجام پژوهش‌های کاربردی، منظم و دارای برنامه است که  این امر، دسترسی محققان به تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و استاندارد را طلب می‌کند، افزود: در کشور ما با وجود سرمایه‌گذاری زیاد در خرید تجهیزات پیشرفته و ایجاد آزمایشگاه‌های مختلف، همواره، محققان با مشکل دسترسی به سرویس آزمایشگاهی مناسب مواجه بوده‌اند و تقاضا برای خرید تجهیزات جدید همیشه وجود داشته است.

مدیر برنامه­‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه‌­های صنعت برق و انرژی پژوهشگاه نیرو گفت: یکی از راهکارهای اجرایی مدیریت این موضوع، ایجاد شبکه‌ای جامع از توانمندی‌های آزمایشگاه‌های صنعت برق کشور در حوزه فناوری‌های پیشرفته و راهبردی است.

وی ادامه داد: بهبود کیفی و افزایش کمی خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌ صنعت برق و انرژی، تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع کشور به خدمات آزمایشگاهی، جمع­‌آوری اطلاعات جامع در مورد تعداد و نوع تجهیزات آزمایشگاه‌های صنعت برق در سطح کشور (با هدف نیازسنجی صحیح برای توسعه توان آزمایشگاهی کشور)، ارتقای دانش فنی کارشناسان آزمایشگاه‌ها از طریق آموزش و به اشتراک‌گذاری تجارب، استانداردسازی فعالیت‌های آزمایشگاهی و ارایه خدمات با نتایج قابل اعتماد، کمک به تکمیل توانمندی‌های آزمایشگاهی مراکز عضو در راستای نیازهای کشور، از جمله اهداف شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق است.

مدیر برنامه­‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه‌­های صنعت برق و انرژی یادآور شد: دامنه پوشش این شبکه شامل آزمایشگاه‌های خدماتی، پژوهشی و آموزشی است. این شبکه علاوه ‌بر مراکز آزمایشگاهی زیرمجموعه سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌های مختلف، مراکز آزمایشگاهی بخش خصوصی را نیز در بر می‌گیرد. بخش‌های آزمایشگاهی وابسته به انواع مؤسسات تحقیقاتی و آموزش عالی اعم از دانشگاه، پژوهشگاه، مرکز تحقیقاتی و مواردی از این دست، می‌توانند در این شبکه عضو شده و فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق با هدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور، با بیش از 250 دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی توسط دفتر برنامه­‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه­‌های صنعت برق و انرژی، مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد نیرو(آبانیرو)، به نشانی اینترنتی  labsent.abaniroo.ir آغاز به فعالیت نموده و در دسترس علاقه‌مندان است.
نام:
ایمیل:
* نظر: