اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
کد خبر: ۱۷۰۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۳ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - 25 February 2020
وزیرراه وشهرسازی گفت: امروز سراسر کشور به کارگاه راهسازی تبدیل شده است و همه پروژه ها فعال هستند. البته رییس سازمان برنامه و بودجه به صورت ویژه از پروژه های وزارت راه و شهرسازی حمایت می کند که جای قدردانی دارد.
اسلامی: رکورد ساخت بزرگراه در سال جاری شکسته شد
به گزارش عصرپرس به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در مراسم افتتاح منطقه یک آزادراه تهران-شمال اظهار داشت: رفتن به شمال همواره برای مردم بسیار پر دغدغه و پر زحمت بوده است و امیدوارم با دستور رییس جمهور باند رفت منطقه دو در دولت دوازدهم به اتمام برسد. همچنین در حال ساخت ۱۵ کیلمتر باند دوم از مرزن آباد به سمت دزدبن هستیم. هر چند قسمت اصلی کوتاهی منطقه یک است که۶۰ کیلومتر مسیر را کوتاه و ۱.۵ ساعت صرفه جویی زمانی دارد.

وی افزود: با بهره برداری از منطقه یک آزادراه تهران-شمال مصرف ۸۶ میلیون لیتر بنزین در سال کاهش می یابد.

اسلامی بیان داشت: امروز سراسر کشور به کارگاه راهسازی تبدیل شده است و همه پروژه ها فعال هستند. البته رییس سازمان برنامه و بودجه به صورت ویژه از پروژه های وزارت راه و شهرسازی حمایت می‌کند که جای قدردانی دارد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تا پایان دولت با همین حمایت صورت گرفته، ۵۸۵ کیلومتر به آزادراه های کشور اضافه خواهیم کرد که ۳۵ درصد طول آزادراه های کشور افزایش می یابد.

اسلامی در ارتباط با توسعه زیربناهای حمل و نقل به موضوع برطرف کردن مناطق آسیب پذیر از لحاظ حجم ترافیک و حوادث جاده ای اشاره کرد و گفت: در سال جاری ۷۳۲ کیلومتر به شبکه بزرگراهی کشور اضافه شده است که یک رکورد محسوب می شود.

وی با اشاره به ساخت و توسعه راه های روستایی گفت: از تاریخ وعده ما تا امروز ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است و ۱۰۰۰ کیلومتر دیگر در دست اجرا قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: به محض اینکه هوا مساعد شود عملیات اجرایی در جهت محرومیت زدایی و رفع دغدغه های روستانشینان آغاز می شود.

وی در ادامه از آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی، سعیدی کیا که در این سال ها پیشرفت پروژه را به ۸۰ درصد رساندند و همچنین محسن رفیق دوست، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، شرکت های پیمانکار و مشاور قدردانی کرد. 

نام:
ایمیل:
* نظر: