اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۱
کد خبر: ۱۷۰۰۱
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۴ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - 22 February 2020
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛
وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون ۵ استان کشور به راه‌آهن متصل شده‌ است و تا پایان دولت ۴ استان دیگر هم به خطوط راه‌آهن متصل خواهد شد.
اتصال ۵ استان کشور به راه آهن
به گزارش عصرپرس، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم نمایشگاه توانمندی‌های فنی و مهندسی ایران با محوریت رونق تولید با بیان اینکه تأثیر سیاست‌ها و راهبردهای نظامی در افکار مدیریت خودمان وجود دارد، گفت: در اجرای برنامه‌ها شاهد آن هستیم که تمامی راهبردها و اقدامات، در این حوزه انجام می‌شود.

او گفت: فرماندهان سابق قرارگاه خاتم‌الانبیاء با نشان دادن توانمندی‌های خود اعلام کردند که باید به خودباوری ایمان داشت و خودباوری حرکتی است که در مسیر عزت و سربلندی حرکت می‌کند و باید به خودباوری ایمان داشته باشیم.

اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ما با شعار استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی به ثمر نشسته و استقلال و آزادی و جمهوری تحقق عزت، سربلندی و اقتدار ملی است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از لحظه پیروزی انقلاب که ۴۱ سال از آن را پشت‌سر گذاشته‌ایم هدف استکبار جهانی آن است که پیروزی‌ها و قدرت‌های ما را از بین ببرد و ما باید از تمامی ظرفیت‌های خود برای به ثمر نرسیدن هدف دشمنان استفاده کنیم.

او گفت: مهمترین ابزاری که دشمنان ما استفاده کرده‌اند، تحریم است و قصد دارند ملت ایران را تسلیم کنند و ما با مقابله تحریم‌ها و عبور از آن پاسخ قاطعی به این هدف دشمنان داده‌ایم.

اسلامی گفت: مهمترین هنر دشمنان آن است که سعی دارند مسیرهای اصلی را از بین ببرند و مسیرهای فرعی را باز کنند که این مسیرها آغشته به فساد است و از این مسیرها سعی دارند وجاهت و مقبولیت اسلامی را به چالش بکشانند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز ما به صورت مویرگی سعی می‌کنیم تمامی اعتماد دشمنان را در این حوزه ناتوان کنیم.

او اظهار کرد: ما باید دشمن را از اصل موضوع که انقلاب اسلامی و هدف گرفتن ارزش‌های ما است دور کنیم و مردمی که برای ارزش‌های انقلاب اسلامی قیام کردند را حمایت کنیم.

اسلامی گفت: این مردم برای سربلندی کشور از جان مایه گذاشتند و ما در این حوزه شاهد رشد، خودکفایی و خودباوری بوده‌ایم و با توجه به اینکه امسال سال رونق تولید نام گرفته است باید جلوه‌های برجسته‌ای از خودباوری را به نمایش بگذاریم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: باید سعی کنیم زمینه‌ها و ریشه‌های وابستگی خود را به خارج قطع کنیم و با تقویت ساختارها و قدرت اقتصادی خود تمامی مزاحمت‌ها را در این حوزه از بین ببریم.

او گفت:  مقاوم سازی یک جلوه از رونق تولید است و سرمایه‌های خفته و بالقوه که در این حوزه نهان است باید آشکار کنیم و در جهت سازندگی کشور از آنها بهره‌برداری کنیم.

اسلامی افزود: ما در وزارت راه و شهرسازی در تمامی حوزه‌ها سعی داریم از ظرفیت‌های داخلی با استفاده حداکثری بر صنعت ریلی باید استفاده کنیم و در بخش‌های زیرساختی هم تاکنون توانسته‌ایم اقدامات مؤثری را انجام دهیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: توجه به تولید ریل و سوزن در پروژه‌های روسازی موفق بوده و ما توانسته‌ایم از ریل ملی استفاده کنیم و خوشبختانه با عنایت خداوند در این حوزه توسعه ملی مورد حمایت قرار گرفته است و امروز هم توافقنامه‌ای بین وزارت صنعت، معدن، تجارت و وزارت راه و شهرسازی با شرکت ذوب ‌آهن برای تولید ریل ملی منعقد می‌شود.

اسلامی گفت: واردات کالا در تمامی بخش‌ها تغییر کرده و ما به سمت توسعه و توان ملی در حرکت هستیم، به طوری که در بحث لوکوموتیو و واگن هر روز شرکت‌های مختلفی جهت قرارداد با آنها به ما مراجعه می‌کنند و پیشنهادهای بسیار خوبی در این حوزه به ما می‌شود.

او با اشاره به اینکه ۱۴ هزار کیلومتر ریل در کشور ساخته شده و همزمان ۱۴ هزار کیلومتر ریل هم در دست مطالعه و ساخت داریم و این خود یک رکورد بسیار بزرگ برای کشور به شمار می‌رود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: ۵ استان کشور به قطار و راه‌آهن متصل شده و ۴ استان دیگر را هم در دستور کار خود قرار داده‌ایم که بخشی از آن تا ماه‌های آینده و تا پایان دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

اسلامی افزود: همزمان ۲ هزار ۴۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور ساخته شده و ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر آزاد راه دیگر طراحی و در حال ساخت است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او ادامه داد: اولین کنسرسیوم شرکت‌های ساختمانی هم به صورت مشابه برای پروژه‌های ریلی در غالب سرمایه‌گذاری منعقد خواهیم کرد و برنامه‌های بسیار زیادی برای سازندگی در کشور و ایجاد زیرساخت‌های لازم در حوزه رونق تولید در دستور کار خود قرار داده‌ایم تا بتوانیم وضعیت پایداری را برای اقتصاد کشور رقم بزنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: