اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
کد خبر: ۱۶۸۶۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۸ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - 09 February 2020
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تلاش برای بهبود وضعیت معیشتی مردم به خصوص اقشار ضعیف جامعه ، آن را مهمترین وظیفه دولت در شرایط کنونی دانست.

جهانگیری:بهبود معیشت مردم مهمترین وظیفه دولت است

به گزارش عصرپرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور،جلسه دیدار اعضای کمیسیون اقتصادی مجمع وزرای ادوار گذشته با معاون اول رئیس جمهور عصر روز (شنبه) برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه ضمن تبریک ایام دهه فجر با تاکید بر اینکه برای اداره کشور و حفظ منافع ملی باید از جان و آبرو مایه گذاشت، بر ضرورت تلاش برای بهبود وضعیت معیشتی مردم به خصوص اقشار ضعیف جامعه تأکید کرد و آن را مهمترین وظیفه دولت در شرایط کنونی دانست.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به شرایط سخت بودجه و کاهش درآمد‌های دولت، از اهتمام ویژه دولت برای تامین ارز مورد نیاز کالا‌های اساسی خبر داد و اظهار داشت: قدرت خرید مردم دوبار در دهه ۹۰ یکی در سال‌های ۹۰ و ۹۱ و دیگری در سال‌های ۹۷ و ۹۸ به دلیل شوک تورمی با کاهش جدی مواجه شد و امروز یکی از مهمترین رسالت‌ها و وظایف دولت رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم است.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز کشور در شرایط خاصی قرار دارد و چالش‌های فراوانی پیش روی اداره کشور است، افزود: با وجود آنکه مهمترین منبع درآمدی دولت یعنی منابع حاصل از فروش نفت به میزان چشمگیری کاهش یافته است، اما به پشتوانه صادرات غیرنفتی و فعالیت بخش خصوصی، اقتصاد کشور روی پای خود ایستاده و از ثبات نسبی قابل قبولی برخوردار است و شاهد مثبت شدن شاخص رشد در بخش‌های مختلف از جمله بخش کشاورزی و صنعت هستیم.

جهانگیری با یادآوری دشمنی دیرینه آمریکا با ملت ایران، به ترور شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اشاره و خاطرنشان کرد: جنایت آمریکا در ترور این سردار بزرگ اسلام و پذیرش مسئولیت آن اقدامی بی سابقه از سوی آن‌ها بود که بیانگر اوج دشمنی و خصومت آمریکا با ملت ایران است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به بدعهدی‌های آمریکا و خروج غیرقانونی این کشور از برجام گفت: با وجود آنکه در طی سالیان گذشته هیچگونه مذاکره‌ای حتی در سطح کارشناسی با آمریکا وجود نداشت، اما در این دوره با مجوز مقام معظم رهبری مذاکرات هسته‌ای با این کشور انجام شد، اما رئیس جمهور جدید این کشور در اقدامی غیرقابل پیش بینی تمام مذاکرات و توافقات را زیرپا گذاشت و از برجام خارج شد.

جهانگیری تاکید کرد: رئیس جمهور فعلی آمریکا فردی غیرقابل پیش بینی است که به هیچ توافق و عهدی پایبند نیست و بنابراین ما هیچ راهی جز مقاومت در برابر زیاده خواهی‌های آمریکا نداریم.

وی ابتکار ایجاد و شکل گیری مجمع وزرای ادوار را اقدامی مناسب توصیف کرد و افزود: اعضای مجمع وزرای ادوار گذشته از تجربیات و دانش فراوانی برخوردار هستند که این تجربیات می‌تواند به دولت در پیشبرد امور کشور و حل چالش‌های پیش روی مردم کمک کند.

جهانگیری با تأکید بر استفاده از ظرفیت و تجربه مجمع وزیران ادوار گذشته، از اعضای این مجمع خواست نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص مهمترین مسایل کشور با دولت مطرح کنند و راهکار‌های پیشنهادی برای برون رفت از شرایط کنونی را به دولت ارائه دهند.

در این جلسه رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع وزرای ادوار نیز گزارشی از سابقه تشکیل و فعالیت این مجمع ارائه کرد و به تشریح فعالیت‌ها و جلسات مجمع وزرای ادوار پرداخت.

در این نشست همچنین تعدادی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجمع وزرای ادوار نظرات و پیشنهادات خود را برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور ارائه کردند و مقرر شد نتایج جلسات کمیسیون در خصوص چالش‌های اصلی اقتصاد کشور را جمع بندی و به دولت ارائه دهند.


نام:
ایمیل:
* نظر: