اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
کد خبر: ۱۶۸۳۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۰ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - 05 February 2020
مدیرعامل گروه مپنا گفت: با امضای تفاهم نامه، این مجموعه با همکاری گروه خودروسازی سایپا طرح مشترک تولید نخستین خودرو برقی ایرانی را آغاز کرد.

تولید نخستین خودرو برقی ایرانی در سایپا و مپنا

به‌گزارش عصرپرس به نقل از پایگاه خبری سایپا، عباس علی‌آبادی در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا با اشاره به توانمندی‌های دانش بنیان گروه مپنا در عرصه صنعت و همچنین برنامه ریزی ها، پیشرفت‌ها و دستاورد‌های سایپا در زمینه توسعه محصول و طراحی خودرو‌های جدید، افزود: برای نخستین بار از نزدیک شاهد برنامه ریزی ها، پیشرفت‌ها و موفقیت‌های سایپا برای تولید خودرو‌های جدید کیفی بودم و به متخصصان این مجموعه تبریک می‌گویم که در آینده محصولاتی زیبا و باکیفیت مناسب برای عرضه به بازار در دست طراحی و تولید دارند.

به گفته وی آینده این شرکت با ورود محصولات جدید خودروی برقی به بازار، متفاوت خواهد بود.

علی‌آبادی در ادامه با بیان این‌که سایپا روند رو به پیشرفت صنعت خودرو جهان در زمینه برقی‌سازی حمل‌ونقل را به‌خوبی درک کرده است، تصریح کرد: گروه مپنا نیز از مدت‌ها پیش، برنامه ایجاد زیرساخت برای خودرو‌های برقی را دنبال کرده و قصد دارد با مشارکت سایپا، نخستین خودرو برقی را در کشور طراحی و عرضه کند.

وی با بیان این‌که در زمینه ایجاد پلت‌فرم‌های برقی، اقداماتی را در دستور کار قرار داده ایم که با سایپا به اشتراک خواهیم گذاشت، تأکید کرد: تلاش می‌کنیم محصولات برقی در شأن مردم تولید کنیم تا هم منافع اقتصادی سرشاری نصیب کشور کرده و هم به ذینفعان دو مجموعه، سود برساند.

مدیرعامل گروه مپنا افزود: تولید خودرو‌های برقی در زمینه میزان آلایندگی زیست‌محیطی و نیز مقدار انرژی مصرفی مورد نیاز، برای مردم به صرفه و برای کشور بسیار سودمند خواهد بود، همچنین کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی را در پی خواهد داشت.

علی‌آبادی همکاری مپنا و سایپا را نخستین گام در زمینه تولید خودرو‌های برقی در کشور دانست و گفت: با ایجاد پیوند و مشارکت میان دو مجموعه، از دانش و توانمندی‌های دو طرف و نیز فناوری‌های نوین موجود در کشور استفاده خواهیم کرد.

علی‌آبادی با بیان این‌که گروه مپنا و گروه سایپا در آینده همکار و شریک خوبی برای هم خواهند بود، افزود: تیمی توانمند متشکل از متخصصان هر دو گروه تشکیل خواهیم داد تا محصولی باکیفیت و در سطح استاندارد‌های روز بین‌المللی تولید کنیم.

گفتنی است در جریان این بازدید، تفاهم‌نامه همکاری "توسعه و تولید خودرو الکتریکی" با هدف طراحی، توسعه، تأمین قطعات و تولید خودرو الکتریکی به امضای سیدجواد سلیمانی و عباس علی‌آبادی مدیران عامل گروه خودروسازی سایپا و گروه مپنا رسید.

بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه، شرکت‌های سایپا و مپنا اقدام به مشارکت و همکاری در خصوص طراحی، نمونه‌سازی، تست، تجاری‌سازی و تولید خودرو‌های جدید با پلت‌فرم الکتریکی خواهند کرد.

 

 


نام:
ایمیل:
* نظر: