اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
کد خبر: ۱۶۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - 28 January 2020
وزیر صمت تاکید کرد:
وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران و حضور در برنامه افتتاح طرح پایلوت استحصال عناصر نادر خاکی و سایر عناصر استراتژیک، تاکید کرد: کشور در حوزه هایی مختلف صنعتی و معدنی در حال رشد و توسعه است.

گام بزرگ خودکفایی در دستیابی به فناوری های استحصال عناصر نادر خاکیبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از شاتا، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در حوزه توسعه فناوری، پیشرفت محسوسی در کشور رخ داده است و امروز در مرکز فرآوری مواد معدنی ایران حاضر شدیم تا طرح پایلوت استحصال عناصر نادر خاکی و سایر عناصر استراتژیک را افتتاح کنیم که پیش از این به صورت واردات نیاز کشور تامین می شده است.

وی ادامه داد: این عناصر که بعضا بسیار گرانبها نیز هستند در تامین و تولید بعضی صنایع ما دارای اهمیت فراوانی هستند که از جمله در تولید انواع کاتالیست، شیشه، باتری و...، محل مصرف دارند که با همت سازمان ایمیدرو موفق شدیم به این فناوری دست پیدا کنیم.

رحمانی تصریح کرد: افتتاح طرح پایلوت استحصال عناصر نادر خاکی از جهات مختلف برای کشور دارای اهمیت است که از جمله آنها می توان به خودکفایی و قطع وابستگی در این حوزه، دستیابی به فناوری های نوین توسط متخصصان داخلی و تامین نیاز کشور در این بخش اشاره کنیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: