اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
کد خبر: ۱۶۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۲ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - 22 January 2020
جانشین پلیس پیشگیری ناجا، توجه به توصيه هاي پليس در كاهش سرقت را امري كليدي دانست و گفت: سهم جامعه در پیشگیری از وقوع سرقت مهم و چشمگیر است.

سهم جامعه در پیشگیری از وقوع سرقت مهم و چشمگیر است

به گزارش عصرپرس، سردار حمید عطائی، پيشگيري از وقوع انواع سرقت، ايجاد نا امني براي مجرمان و سارقان و ارتقاء احساس امنيت مطلوب در سطح کشور را از جمله اولویت های ماموریتی پلیس پیشگیری دانست و اظهار کرد: مبارزه با سرقت و استرداد اموال مسروقه به مال باختگان زمينه تداوم امنيت پايدار و افزایش اعتماد عمومي به پليس را به دنبال دارد.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا، فقر، بیکاری، اعتیاد، مهاجرت و حاشیه نشینی، اختلاف طبقاتی، بی توجهی و سهل انگاری در نگهداشت اموال را از جمله دلایل موثر در وقوع سرقت دانست و تاکید کرد: در این راستا همکاری و تعامل بیشتر مردم با پلیس در جهت کشف و پیشگیری از وقوع سرقت می تواند زمینه وقوع بسیاری از ناهنجاری‌ها را در جامعه از بین ببرد.

وی با اشاره به اينکه حذف زمينه هاي وقوع جرم و پيشگيري از سرقت تنها بر عهده پليس نيست، افزود: پلیس با ماموریت های متنوع و متعددی مواجه است به گونه ای که هرساله به ماموریت های این سازمان درصد قابل توجهی افزوده می شود به همین دلیل همیشه نیازمند همراهی مردم از طریق "توجه و عمل به توصیه های کاربردی پلیس" و "افزایش سطح دانش اجتماعی" مردم هستیم.

سردار عطائی تصریح کرد: نيروي انتظامي به عنوان اصلي ترين نهاد برقراري نظم وامنيت در جامعه، وظايف عديده‌اي را بر عهده دارد که در صدد هستیم علاوه بر همراه سازی مردم، اقدامات مداخله اي پليس در زمينه پيشگيري از جرم خصوصا سرقت را با بهره‌گیری از رويکرد هاي علمي و تجربي توسعه دهیم.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: تشديد اقدامات فرهنگي، اجتماعي و طرح‌هاي انتظامي عامل مهمي در پيشگيري از سرقت و جرايم در جامعه است که اميدواريم با همکاري تمام نهادها و سازمان هاي مرتبط و مشارکت مردم به اين مهم دست يابيم.

سردار عطائی به نقش پیشگیرانه مردم و ارگان های دولتی در جلوگیری از وقوع جرایم خصوصا سرقت اشاره و تاکيد کرد: در راستاي پيشگيري از وقوع جرم، پليس هاي تخصصي، فرماندهان انتظامي و روساي کلانتري‌ها مي توانند همزمان با اقدامات انتظامي و تشديد فعاليت‌ها به آگاه‌سازي شهروندان در راستاي مراقبت از اموال و ترغیب به استفاده از سيستم هاي بازدارنده در اماکن خصوصي و عمومي گام های موثری در پیشگیری از وقوع جرایم بردارند.

وی در ادامه از هدفمند کردن واحد هاي گشتي در کوپ ها براساس ساعات پيک وقوع جرايم و اجراي طرح هاي پليسي برای تحت کنترل قرار دادن نقاط جرم خیز خبر داد و افزود: با شناسایی نقاط جرم خیز توسط کوپ و برنامه ریزی مناسب جهت پوشش بیشتر نقاط جرم خیز و سر کشی مداوم از هر نقطه می توان پیشگیری از جرایم را مدیریت نمود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، این مقام انتظامی گفت: همانگونه که مقاومت و مشارکت دلاورمردان در عرصه های دفاعی، کشور را در برابر تهاجم نظامي ساير کشورهاي متجاوز بيمه کرده است، وظیفه همگانی است تا در پیشگیری از بروز و ظهور جرایم مشارکت فعال داشته باشیم.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: