اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
کد خبر: ۱۶۶۲۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۴ - ۲۵ دی ۱۳۹۸ - 15 January 2020
وزیر صمت اعلام کرد:
وزیر صمت اعلام کرد: با توجه به نوسانات نرخ ارز، بانک مرکزی امسال نقدینگی کمتری نسبت به پارسال برای واحد‌های صنعتی تامین کرده است.

کاهش تامین نقدینگی واحدهای صنعتیبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس، رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به اینکه طبق اعلام بانک مرکزی امسال تامین نقدینگی مانند سال گذشته است، افزود: آمار نشان می‌دهد با توجه به افزایش میزان نیاز به نقدینگی به دلیل نوسانات ارز میزان تامین نقدینگی کاهش داشته که این آفت بخش صنعت است درصورتی که اگر تامین درست انجام شود تولید نیز مناسب خواهد شد.

وی با بیان اینکه رونق تولید وجوه مختلفی دارد گفت: در ۹ ماه گذشته از سال میزان ساخت داخل نسبت به بر نامه ریزی‌های انجام شده افزایش داشته است که این نشان دهنده استقبال مردم و مشارکت خوب واحد‌های تولیدی است.

وزیر صمت با اشاره به اینکه این وضع نشان از شکل گیری مناسب نهضت ساخت داخل نسبت به هدف گذاری ما است ادامه داد: موضوع ساخت داخل فقط برای امسال نیست و تا سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

رحمانی با اشاره به ضرورت جدی گرفته شدن ساخت داخل درخودرو سازی افزود: هم اکنون بخشی از قطعات وارداتی در داخل ساخته می‌شود که این موضوع سبب کاهش قیمت تمام شده خواهد شد.

وی با بیان اینکه خودروسازان در کارخانه افزایش قیمت نداشته اند گفت: وضعیت بازار متاثر از اتفاقات رخ داده است، البته افزایش تولید مهمترین راهکار مقابله با افزایش قیمت است که تلاش مانیز بر این رویه قرار دارد.

وزیر صمت با اشاره به وجود ظرفیت ذاتی موجود در کشور برای افزایش تولید خودور ادامه داد: در ماه‌های آخر سال و عید نیز با توجه به افزایش نیاز مردم، خودرو سازان موظف به افزایش تولید هستند.

رحمانی افزود: درخصوص استان‌های سیل زده نیز کمک رسانی از سوی شرکت‌های بزرگ و واحد‌های صنعتی در حال انجام است.


نام:
ایمیل:
* نظر: