اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
کد خبر: ۱۶۵۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۳ - ۱۷ دی ۱۳۹۸ - 07 January 2020
مسئول کمیته تشییع پیکر سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اعلام کرد: مراسم تدفین سردار سلیمانی و همرزم شهیدش به دلیل ازدحام جمعیت به زمان دیگری موکول شد.

خاکسپاری سردار شهید سلیمانی به زمان دیگری موکول شدبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس، زمان دقیق مراسم تدفین سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بزودی در اطلاعیه ای از طریق رسانه ها اعلام می شود.

بر اثر ازدحام و فشار جمعیت، امروز تعدادی از تشییع کنندگان مراسم سردار سلیمانی مصدوم شدند و شماری نیز جان باختند؛ «سید محمد صابری» رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی در استان کرمان در گفت‌وگو با ایرنا ضمن تایید این خبر اعلام کرد که این افرادِ اغلب مسن، در مسیر خروجی از میدان آزادی و ورودی به خیابان شهید بهشتی کرمان براثر ازدحام جمعیت آسیب دیده‌اند.

مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری کرمان هم در این ارتباط گفت: تعدادی براثر فشار جمعیت که اغلب هم مسن بوده اند، صدمه دیده اند و فشار جمعیت موجب کدورت برخی از افراد مشایعت کننده شده است.

به گفته کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همه مصدومان به بیمارستان منتقل شدند و ابعاد این حادثه در دست بررسی است اما هنوز نمی توان آمار دقیقی از جان‌باختگان و مصدومان حادثه اعلام کرد.

جهانپور گفت: ازدحام جمعیت در یکی دو نقطه از جاهایی که تراکم جمعیت وجود داشت باعث شد عده ای از مردم زیر دست و پا و  ازدحام بمانند و در این حادثه تعدادی از عزاداران دچار آسیب شدند که در بین آنان زن و مرد و سالمند و نوجوان وجود دارد.

وی اظهار داشت: وزیر بهداشت در کرمان حضور دارد و شخصا بر پیگیری درمان مصدومان نظارت می‌کند.

۳۲ نفر فوت و ۱۹۰ نفر زخمی شدند

رئیس سازمان اورژانس کشور اعلام کرد: بر اثر ازدحام جمعیت در مراسم تشییع شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان، ۳۲ نفر جان خود را از دست دادند و ۱۹۰ نفر از هموطنان نیز مصدوم شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر: