اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۲
کد خبر: ۱۶۴۰۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۶ - ۰۴ دی ۱۳۹۸ - 25 December 2019
براساس تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی؛
به همت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و پس از پیگیری‌های متعدد این سازمان، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور سوم اردیبهشت ماه به نام سالروز شهادت امیر سپهبد قرنی در تقویم رسمی کشور ثبت شد.

سوم اردیبهشت به نام سالروز شهادت امیر سپهبد قرنی در تقویم رسمی کشور ثبت شد

به گزارش عصرپرس، برابر اعلام دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، برابر مصوبه جلسه این شورا، روز سوم اردیبهشت  به نام  سالروز شهادت امیر سپهبد قرنی در تقویم رسمی کشور ثبت شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی ارتش ، پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، دشمن ناکام و حیرت‌زده برای متوقف کردن روند شکل‌گیری کامل نظام اسلامی به انواع دسیسه‌ها و اقدامات کور روی آورد که یکی از آنها از میان برداشتن چهره‌ها و بازوهای فکری و عقیدتی انقلاب اسلامی بود. معاندین در اولین برنامه خود ترور چهره‌ها و شخصیت‌های مهم لشکری و کشوری را طرح‌ریزی کردند و شهادت سپهبد محمدولی قرنی، اولین رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران، 5 روز پس از نامگذاری روز ارتش از سوی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، تلاشی مذبوحانه در تضعیف پایه‌های نظام نوپای اسلامی و قوای نظامی بود.

با توجه به سابقة مبارزاتی چشمگیر شهید قرنی با نظام ستم‌شاهی، از سوی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش پیشنهاد شد که نام و روز شهادت این چهرة ماندگار که در سوم اردیبهشت 1358 رخ داد، برای شناخت بیشتر فرزندان این مرز و بوم و قدرشناسی از آن شهید والامقام و همچنین ایجاد فرصتی برای مرور چهره پلید معاندان و مخالفان حکومت اسلامی و  ترسیم و تبیین جایگاه والای آن فرمانده ولایت‌مدار و ظلم‌ستیز، در تقویم رسمی کشور درج شود. این موضوع پس از تصویب در شورای فرهنگی عمومی و بررسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، در جلسه 825 این شورا با ریاست رئیس جمهور مورد تصویب قرار گرفت.


نام:
ایمیل:
* نظر: