اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
کد خبر: ۱۶۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۲ - ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - 20 November 2019
مدیر مرکز کنترل شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: با مصرف ۶۹۳ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در داخل کشور نصابی تازه در مصرف این سوخت پاک ثبت شد.

افزایش بی سابقه مصرف گاز با کاهش دمابه‌گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهدی جمشیدی‌دانا مدیر مرکز کنترل شرکت ملی گاز ایران مصرف گاز کشور را در مقایسه با دهه‌های گذشته بی‌سابقه خواند و گفت: در دهه‌های گذشته هیچ‌گاه شاهد چنین سرما و بارندگی در آبان ماه نبودیم بنابراین مقدار مصرف گاز نیز همواره پایین‌تر از رقم کنونی بوده است.

وی افزود: روز سه‌شنبه، ۲۸ آبان میزان مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی کشور از مرز ۵۱۶ میلیون مترمکعب تنها در یک روز عبور کرد.

جمشیدی دانا، گفت: میزان مصرف گاز بخش صنعتی ۱۲۷ میلیون مترمکعب و بخش نیروگاهی نیز ۵۰ میلیون مترمکعب بود.

مدیر کنترل (دیسپچینگ) شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد: گازرسانی به بخش خانگی در سراسر کشور بی وقفه ادامه دارد، شبکه انتقال گاز از سلامت و ایمنی کامل برخوردار است و با توجه به توان پالایشگاهی، در گازرسانی به بخش‌های صادراتی، صنعتی و نیروگاهی هیچ مشکلی وجود ندارد.

جمشیدی‌دانا اضافه کرد: با توجه به اطلاعات مرکز کنترل (دیسپچینگ) شرکت ملی گاز ایران، استان تهران بیشترین میزان مصرف گاز خانگی را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: با توجه به فرارسیدن فصل سرما، رعایت نکات ایمنی و صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی به عنوان نعمت ارزشمند الهی برای همه مصرف‌کنندگان ضروری است.


نام:
ایمیل:
* نظر: