اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
کد خبر: ۱۵۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۳ - ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - 07 November 2019
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان بر ضرورت حضور موثر تئاتر در مدارس از سوی نهادهای آموزشی تاکید کرد.

پیام وزیر فرهنگ به بیست و ششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

به گزارش عصرپرس، متن پیام سیدعباس صالحی به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

دنیای کودکی ساحتی شریف و جهانی سراسر ظرافت و حساسیت است. جهانی که در عین پویایی، نشاط و تحرک واجد عمیقترین لحظات و پاکترین عواطف است. این ساحت و این جهان سراسر رمز و شگفتی از آن رو که پایه و اساس شکل­دهی و سامان‌بخشی فردای جوامع بشری است، ارزش و اهمیت صد چندان می یابد. تئاتر از مهمترین و پویاترین هنرها برای مواجهه و تعامل کودک و نوجوان با جهان پیرامون و مسائل آن است تا کودک پرسیدن و اندیشیدن را دریافت و باور کند.

مایه خرسندی است که تئاتر کودک و نوجوان به استمرار در طول سال زنده است و اجرا می شود. اما این ضرورت همچنان باقی است که نهادهای آموزشی حضور مؤثر تئاتر را در مدارس فراهم کنند تا با تعامل و ارتباط بیشتر کودکان و نوجوانان با تئاتر، جامعه ای پویاتر و خلاق‌تر داشته باشیم.

جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در گستره‌ای جهانی و پس از ربع قرن تجربه نمایش و نمود آفریده‌های هنری هنرمندان کوشای این حوزه بر آن است تا دامنه تأثیر خود را به مسائل بنیادی تر نیز بگستراند.

« محیط زیست، چالش ها، فرصت ها و تهدیدهای آن» مقوله ای سترگ و کلان است که بی گمان اگر کودکان و نوجوانان با شناختی دقیق و عمیق به پاسداشت و حفظ آن اهتمام ورزند، فردای جهان سبزتر، پاکتر و آرام‌تر خواهد شد و این مهم بی گمان بهره ای از فرهنگ ناب سرزمین ایران است که همواره مردمانش در جست و جوی پاکی، صلح و نیکی برای جهان بوده‌اند.

تلاش ارزشمند هنرمندان گرامی تئاتر کودک و نوجوان سراسر کشور و حضور و همراهی کودکان و نوجوانان ایران اسلامی، مدیران و مجریان تلاشگر را در بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان، یکی از کهن ترین شهرهای ایران اسلامی ارج می نهم و از پروردگار مهربان برای ایران عزیز و فرزندان پاکش فردایی روشنتر، شادتر و آرامتر آرزومندم.

 

 

 


نام:
ایمیل:
* نظر: