اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
کد خبر: ۱۵۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۲ - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - 07 October 2019
رئیس کل بانک مرکزی گفت: گزارش ماهانه تولیدات صنعتی شرکت‌های بورسی که بیش از نیمی از تولید صنعتی کشور را در اختیار دارند، حاکی است که رشد تولید صنعتی در شهریورماه امسال نسبت به مردادماه ۱.۲ درصد مثبت بوده است.

همتی: نرخ رشد تولیدات صنعتی در شهریورماه مثبت شد

 به گزارش عصرپرس از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در یادداشت اینستاگرامی نوشت: بر مبنای گزارش پژوهشکده پولی و بانکی، بررسی‌ها نشان می‌دهد، از ابتدای سال۹۸ روند رشد منفی صنعتی، بطور ماهانه کاهنده بوده و در ماه شهریور مثبت شده است.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: شاخص استخراج شده از تعداد۲۳۰ شرکت صنعتی بورسی همسو با شاخص تولید صنعتی کل کشور است و  با توجه به اینکه شاخص‌های رسمی کل کشور با تأخیر منتشر می‌شود، این شاخص بورسی می‌تواند جایگزین خوبی برای تغییرات ماهانه صنعت و حمایت کننده‌ای مناسب از مثبت شدن رشد غیر نفتی کشور باشد، که در آمار سه ماهه نخست امسال نیز مشهود بود.

همتی تأکید کرد: این نکته مهم را نیز باید اضافه کرد که این گزارش به معنای جبران کاهش تولیدات صنعتی نیست و بایستی در خصوص تشکیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی کشور و نرخ سرمایه گذاری که روند نگران کننده‌ای دارد، چاره جویی کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: