اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
کد خبر: ۱۵۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۴ - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - 06 October 2019
وزیر صنعت اعلام کرد؛
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه حضور بخش خصوصی یکی از راهکارهای مقابله با تحریم است گفت: یکی از مباحث مهم در راستای رونق تولید که مورد تاکید قرار گرفته، بهبود فضای کسب و کار است.

حضوربخش خصوصی یکی از راهکارهای مقابله با تحریم است

به گزارش خبرنگار عصرپرس: رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز (یکشنبه ۱۴ مهر) در مراسم آغاز به کار شوراهای حل اختلاف تخصصی واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی گفت: حضور بخش خصوصی در تمامی عرصه های اقتصادی، امروز یک ضرورت به شمار می رود و بر این اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ تصمیمی را بدون مشورت با بخش خصوصی اتخاذ نخواهد کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با طراحی راهکارهای مقابله با تحریم سعی کرده ایم هر اقدامی را که در حوزه تولید، اعم از صنعت، معدن و تجارت صورت می گیرد را تسهیل کنیم و تورم بخشنامه ها را تا حد ممکن کاهش دهیم.

وی تصریح کرد: همه مدیران موظف هستند در تصمیم گیری های خود رونق تولید را لحاظ کرده و هیچ تصمیمی را بدون مشورت فعالان اقتصادی انجام ندهند. این در شرایطی است که در برخی فرآیندها ممکن است اختلافی مابین تجار و تولیدکنندگان با قوه قضاییه به وجود آید که بر این اساس شورای حل اختلاف به صورت تخصصی این موضوع را بررسی و تسهیل خواهد کرد.

رحمانی با بیان اینکه قوه قضاییه تجربیات گرانبهایی در عرصه شوراهای حل اختلاف دارد، خاطرنشان کرد: به دنبال تسهیل  امور تولید هستیم و قوه قضاییه نیز به عنوان یک از رکن های کمک و صیانت از تولید در این میان وارد شده و شوراهای تخصصی حل اختلاف صنعتی و معدنی را راه اندازی کرده است.

وی درادامه با بیان اینکه مرکز امور شوراهای قوه قضاییه متعهد شده تا همکاری لازم را با صنعتگران و معدن کاران داشته باشد افزود: امضای تفاهم نامه میان وزارت صنعت و قوه قضاییه می تواند گام موثری در رونق تولید باشد.

 لازم به ذکر است در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین قوه قضاییه و وزارت صنعت، معدن و تجارت، مبنی بر تشکیل شوراهای حل اختلاف در مراکز صنعتی، معدنی و تجاری به امضای رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و حکمت علی مظفری معاون قوه قضاییه و رئیس شوراهای حل اختلاف کشور رسید.

خبرنگار:پویامرادی


نام:
ایمیل:
* نظر: